петък, май 3, 2024
HomeBasketballБайерн спира Валенсия и продължава да е в крак с местата за...

Байерн спира Валенсия и продължава да е в крак с местата за плейофите

В Евролигата Байерн Мюнхен подобри резултата си на 8-9, след като в четвъртък FCBB победи с малко Валенсия (9-8). Испанците бяха спечелили четири от последните си пет мача в Евролигата

ФК Байерн Мюнхен подобри още повече шансовете си за участие в плейофите в Евролигата. Отборът на старши треньора Пабло Ласо спечели с 85:84 (38:39) срещу испанския клуб Валенсия БК в четвъртък, за да намали разликата до заветните места в плейофите на една победа.

В края на първия полусезон мюнхенци са дванадесети в таблицата с осем победи и девет поражения.

През първите две четвърти двата отбора водиха двубой на ниво очи в очи. Нито един от отборите не успя да се откъсне, като водачеството постоянно преминаваше от ръце в ръце. След 20 минути гостите водеха само с една точка.

Играта продължи в същия дух и след почивката. ФК Байерн се връщаше след всеки добър момент за испанците: Валенсия водеше с 52:45 след четири минути в третата четвърт, но домакините изравниха две минути по-късно, за да направят резултата 54:54.

16 секунди и три свободни хвърляния: отговорът на Валенсия идва твърде късно

Заключителният период остана вълнуващ. Владимир Лучич вкара два свободни хвърляния 16 секунди преди края, за да направи резултата 84:81. Карсен Едуардс също направи 85:81 от линията за фаул, но успешната стрелба от дистанция на гостите дойде твърде късно. Най-добрите реализатори на мюнхенци бяха Леандро Болмаро и Девин Букър с по 13 точки.

Байерн Мюнхен – Валенсия Баскет 85:84 (38:38)
Най-добрите реализатори на мюнхенци: Букър (13 точки), Болмаро (13), Лучич (12), Обст (12), Бранкович (11) Едуардс (10)
Валенсия: Дейвис (21), Джоунс (19)