четвъртък, април 25, 2024
HomePremier LeagueАрсенал празнува ласкава победа с 2:0 над Кристъл Палас в откриващия мач...

Арсенал празнува ласкава победа с 2:0 над Кристъл Палас в откриващия мач от Висшата лига

Арсенал постигна победа в градския двубой в Кристъл Палас в първия си мач от Висшата лига. Въпреки това представянето на артилеристите не беше убедително.

Треньорът на „Палас“ и легенда на „Арсенал“ Патрик Виейра заложи на новака Дукуре в стартовата единайсеторка, а напускането на „Байерн“ Ричардс зае мястото му на пейката. Треньорът на „артилеристите“ Микел Артета привлече от самото начало двама нови играчи – бившите граждани Зинченко и Габриел Жезус, докато Фабио Виейра, който не е нито роднина, нито свекър на Патрик, не беше в състава за мача.

По-добри стандартни седалки

В южната част на града севернолондончани започнаха по-добре и веднага създадоха първия шанс за гол чрез Габриел Мартинели, който пропусна (4). След като малко по-късно Зинченко също не успя да се разпише (8-и), минаха добри десет минути, докато се стигне до следващия гол, който след това си го имаше: Зинченко намери Габриел Мартинели след репетиция за корнер и бразилецът от няколко метра кимна в аут за заслужена преднина (20-и).

След 1:0 гостите позволиха на Палас да поеме все по-голям контрол върху играта. Въпреки това домакините дълго време не бяха особено опасни, като най-голямото вълнение беше предполагаемата игра с ръка на Габриел, която не беше наказана (35.). Малко преди дузпата на полувремето обаче Едуар на два пъти пропусна да изравни, когато първо не успя да преодолее Рамсдейл (42-ата минута), а след това и Кшака (45.+1).

Eze пропуска със слаби нерви

A вдигна под крилата на орлите, които продължиха да летят високо в началото на второто полувреме, но пропуснаха най-добрия шанс да изравнят чрез Езе (52-ра минута). Завършек, който сякаш събуди и Арсенал, който след това на два пъти пропусна да вземе ранно решение чрез Одегаард (56-и, 59-и), а Габриел за малко не си отбеляза автогол (61-и).

През последния половин час домакините на моменти притискаха севернолондончани дълбоко в собствената им територия. Но нямаше реални шансове за изравняване. Вместо това тя дойде малко преди края, както винаги: Арсенал стигна до нея чрез Сака, чийто остър кръст за съжаление бе отразен в собствената му врата от Гуехи (85-та минута).

Решението за Арсенал, който по този начин може да отпразнува успешен старт на сезона. След това „артилеристите“ ще бъдат домакини на Лестър Сити на 13 август (16:00 ч.). Кристъл Палас се изправя срещу следващия си топ съперник, ФК Ливърпул, два дни по-късно в 21:00 ч.