csütörtök, április 25, 2024
HomePremier LeagueAz Arsenal hízelgő 2-0-s győzelmet ünnepel a Crystal Palace otthonában a Premier...

Az Arsenal hízelgő 2-0-s győzelmet ünnepel a Crystal Palace otthonában a Premier League nyitányán

Az Arsenal győzelmet aratott a városi párharcban a Crystal Palace otthonában a Premier League nyitómérkőzésén. Az Ágyúsok teljesítménye azonban nem volt meggyőző.

Palace edzője és Arsenal-legenda Patrick Vieira a kezdő tizenegyben egy újoncra támaszkodott Doucouré személyében, a Bayerntől távozó Richards a kispadon foglalt helyet. Az Ágyúsok edzője, Mikel Arteta két új játékost hozott be a kezdőből a korábbi Citizen Zincsenko és Gabriel Jesus személyében, míg a Patrickkal sem rokoni, sem sógorilag nem rokon Fabio Vieira nem volt a meccsnapon.

Smarter Standard ülések

A város déli részén az észak-londoniak kezdték jobban a mérkőzést, és rögtön meg is teremtették az első csúcslehetőséget Gabriel Martinelli révén, aki épphogy mellé lőtt (4.). Miután nem sokkal később Zincsenko is sikertelen volt (8.), jó tíz perc kellett a következő gólközelítésig, ami aztán benne volt a pakliban: Zincsenko egy begyakorolt szöglet után Gabriel Martinellit találta meg, a brazil pedig néhány méterről bólintott a megérdemelt vezetésért (20.).

Az 1:0 után a vendégek hagyták, hogy a Palace egyre inkább átvegye a játék irányítását. A házigazdák azonban sokáig nem igazán voltak veszélyesek, a legnagyobb izgalmat Gabriel állítólagos kézilabdája jelentette, amit nem büntettek meg (35.). Nem sokkal a félidei sípszó előtt azonban Edouard kétszer is lemaradt az egyenlítésről, amikor előbb Ramsdale-t (42.), majd Xhakát (45.+1) nem tudta megelőzni.

Eze gyenge idegekkel hibázik

A szárnyak alatt felemelkednek a Sasok, akik a második félidő elején továbbra is magasan szárnyaltak, de elszalasztottak egy csúcslehetőséget az egyenlítésre Eze révén (52.). A befejezés látszólag felébresztette az Arsenalt is, amely aztán kétszer is elszalasztotta a korai döntést Ödegaard révén (56., 59.), mielőtt Gabriel kevéssel maradt le egy öngólról (61.).

Az utolsó félórában a házigazdák időnként mélyen a saját harmadukba szorították az észak-londoniakat. De nem volt igazi esély az egyenlítésre. Ehelyett nem sokkal a vége előtt jött, mint mindig: az Arsenal Saka révén érkezett, akinek éles keresztlabdáját Guehi sajnos a saját kapujába terelte (85.).

A döntés az Arsenal számára, amely így sikeres szezonkezdetet ünnepelhetett. Ezzel a hátuk mögött az Ágyúsok augusztus 13-án (16 órakor) a Leicester Cityt fogadják. A Crystal Palace két nappal később, 21 órakor a következő csúcsrangadót a Liverpool FC-vel vívja.