péntek, május 17, 2024
HomeBasketballAz Alba munkaügyi győzelmet ünnepel az újonnan feljutott Tübingenben

Az Alba munkaügyi győzelmet ünnepel az újonnan feljutott Tübingenben

Az

Alba Berlin továbbra is pályán van a német kosárlabda-bajnokságban. A berliniek 97:81 (49:49) arányban nyertek az újonnan feljutott Tigers Tübingen otthonában hétfő este

A berliniek ezzel ismét feljöttek a második helyre. A berliniek legjobb pontszerzői Justin Bean 15, Gabriele Procida, Yanni Wetzell és Khalifa Koumadje pedig 14 ponttal voltak.

Israel Gonzalez vezetőedző a világbajnok Johannes Thiemannt és Matt Thomast pihentette. Helyette a center Wetzell ünnepelte visszatérését, miután felépült bokasérüléséből. A Berlin azonban kezdettől fogva küszködött az élénk és agilis hazaiak ellen. Ennek eredményeképpen az Alba kezdetben szűk hátrányba került.

A második negyedben azonban mintha magára találtak volna. Támadásban most már jobban ment, de a védekezésben még mindig voltak gyengeségek. Meglepően nagy rések tátongtak folyamatosan, és az ellenfél lövői túl gyakran voltak egyedül. A Tübingen ráadásul hét hárompontost is dobott az első félidőben.

A nagyszünet után azonban az Alba intenzívebben védekezett, és ismét átvette a vezetést, a harmadik játékrész végén pedig először kétszámjegyűre növelte a különbséget (69:59). A hazaiak pedig egyre inkább elfáradtak. Bár a Berlin továbbra is túl sok labdavesztést engedett, a végén mégis be tudta hozni a győzelmet

Walter Tigers Tübingen – Alba Berlin 81:97 (27:29,22:20,16:26,16:22)

Pontok Walter Tigers Tübingen: Seric 21, Jackson 11, Boeheim 10, Darko-Kelly 8, Akobundu-Ehiogu 6, Helmanis 6, Keppeler 5, Lanmüller 5, Masters 5, Jönke 4
Alba Berlin: Bean 15, Koumadje 14, Procida 14, Wetzell 14, Brown 13, Olinde 8, Schneider 7, Samar 5, Mattisseck 4, Delow 3