неделя, април 28, 2024
HomeBasketballАлба поема червения фенер - Байерн губи в Милано

Алба поема червения фенер – Байерн губи в Милано

Алба Берлин не може да влезе в крачка в Евролигата. В първия домакински мач от втората половина на сезона берлинчани загубиха от Виртус Болоня и така поеха червения фенер. Междувременно ФК Байерн падна с поражение в Милано

Евролигата остава червен парцал за Алба Берлин. Столичният клуб загуби с 68:83 (27:48) от Виртус Болоня в петък вечер и така допусна 16-о поражение в 19-ия си мач за сезона – след четвъртото си поредно поражение албатросите вече са на дъното на лигата и на практика нямат шансове за участие в плейофите.

Алба започнаха лошо, като вкараха само девет точки през първата четвърт и допуснаха в замяна цели 26. Втората и четвъртата четвърт също бяха загубени, а третия период спечелиха само с девет точки, което означава, че няма как да се отърсят от поражението. Световният шампион Йоханес Тийман и Матео Спаньоло от Болоня бяха най-резултатни в мача пред 9589 зрители с по 13 точки.

Милан се откъсна от Байерн в последната четвърт

ФК Байерн Мюнхен също нямаше за какво да се смее, губейки втория си мач в Италия само в рамките на няколко дни. Те отстъпиха с 62:76 (27:34) на Армани Милано под ръководството на германския национал Йоханес Фойгтман – два дни по-рано ФКБ вече беше победен от Виртус Болоня (83:85).

Единствено Серж Ибака (16 точки) достигна нормална форма в Милано – не се получи много в нападение и липсваше интензивност в защита. Мюнхенци не изиграха добро първо полувреме и заслужено изоставаха на почивката. През третата четвърт имаше завръщане, но то беше краткотрайно. Домакините дръпнаха решително в началото на последния период със серия от 20:2.

С баланс от осем победи и единадесет поражения Байерн засега няма да е достатъчен за място в плейофите. Фойгтман отбеляза пет точки за италианците, докато Маодо Ло беше отстранен от игра с контузия в бедрото

Alba Berlin – Virtus Bologna 68:83 (27:48)

Най-добрият реализатор на Алба Берлин: Спаньоло (13), Тийман (13), Браун (12)
Virtus Bologna: Дънстън (12), Шенгелия (12), Лундберг (11), Хакет (10)