събота, май 18, 2024
HomeBasketballАлба победи Олденбург и остана на върха

Алба победи Олденбург и остана на върха

Алба Берлин постигна 19-ата си победа за сезона в мач от 30-ия кръг на BBL. Столичният отбор победи EWE Baskets Oldenburg с 92:86 (51:48) в напрегнат мач в собствената си зала във вторник.
Така

Alba остава отборът с най-малко поражения в BBL, но все още има да наваксва в няколко мача. Най-резултатни за берлинчани пред 4863 зрители в „Мерцедес-Бенц Арена“ бяха Джейлин Смит с 19 точки и Оскар да Силва с 14 точки. Макс Хайдегер беше най-добрият играч на Олденбург с 24 точки.

Треньорът на Алба Израел Гонсалес трябваше да се справи без Маркус Ериксон, Бен Ламерс и Йоханес Тиман (мускулен хематом в прасеца). Срещу офанзивно силните гости се разви оживена игра. Алба доминираше в отскочилите топки, но си позволи твърде много загуби. Така берлинчани изоставаха с 24:26 след първия период. През втората четвърт Алба намали до минимум грешките си и принуди Олденбург да губи топката. На почивката берлинчани вече имаха само една точка преднина – 51:48.

Гонсалес продължи да се справя без националния играч Маодо Ло с оглед на натоварения график на мачовете. Играта стана по-физическа и остана равностойна. Берлин поведе със 70:68 и влезе в последната четвърт. Сега Алба контролираше по-добре топстрелеца на Олденбург Хайдегер и успя бавно да се откъсне благодарение на по-добрите си показатели. В средата на последната четвърт преднината за първи път беше двуцифрена. Олденбург удържа, но берлинчани запазиха здрави нерви в баскетболен мач, който беше оспорван дълго време, и пренесоха преднината си през времето.

Alba Berlin – EWE Baskets Oldenburg 92:86 (51:48)
Най-добри играчи за Берлин: Smith (19), da Silva (14), Zoosman (13), Delow (12), Soumadje (10)
Най-добри играчи за Oldenburg: Heidegger (24), Pressey (13), Paulding (11), Holyfield (10), Odiase (10)