csütörtök, május 16, 2024
HomeBasketballAz Alba legyőzte az Oldenburgot és továbbra is az élen áll

Az Alba legyőzte az Oldenburgot és továbbra is az élen áll

Az Alba Berlin megszerezte 19. győzelmét a szezonban a BBL 30. játéknapján. A fővárosiak kedden saját csarnokukban egy kiélezett mérkőzésen 92:86 (51:48) arányban győzték le az EWE Baskets Oldenburgot.
Az

Alba így továbbra is a BBL legkevesebb vereséggel rendelkező csapata, de még számos felzárkózási meccs vár rájuk. A berliniek legjobb pontszerzői a Mercedes-Benz Arénában 4863 néző előtt Jaleen Smith 19 és Oscar da Silva 14 ponttal voltak. Max Heidegger volt az Oldenburg legjobbja 24 ponttal.

Az Alba edzőjének, Israel Gonzaleznek nélkülöznie kellett Marcus Erikssont, Ben Lammers-t és Johannes Thiemannt (izomvérzés a vádlijában). Élénk játék alakult ki a támadásban erős vendégek ellen. Az Alba uralta a lepattanózást, de túl sok labdavesztést engedett meg magának. Így a berliniek 24:26-os hátrányban voltak az első játékrész után. A második játékrészben az Alba minimalizálta a hibáit, és labdavesztésre kényszerítette az Oldenburgot. A szünetben a berliniek már csak 51:48-ra vezettek.

Gonzalez továbbra is nélkülözte a válogatott Maodo Lo-t a szoros meccsrendre való tekintettel. A játék egyre fizikálisabbá vált, és szoros maradt. 70:68-as berlini vezetéssel ment az utolsó negyedbe. Az Alba most már jobban kontrollálta az Oldenburg legjobb góllövőjét, Heideggert, és a jobb gólarányoknak köszönhetően lassan el tudott húzni. A záró negyed közepén először volt kétszámjegyű az előny. Az Oldenburg tartotta magát, de a berliniek egy sokáig kiélezett kosárlabda-mérkőzésen megőrizték az idegeket, és az időn túli vezetést is átvették.

Alba Berlin – EWE Baskets Oldenburg 92:86 (51:48)
A berlini csapat legjobbjai: Smith (19), da Silva (14), Zoosman (13), Delow (12), Soumadje (10).
Oldenburg legjobb pontszerzői: Heidegger (24), Pressey (13), Paulding (11), Holyfield (10), Odiase (10)