петък, май 3, 2024
HomeBasketballАлба и Байерн губят в Евролигата

Алба и Байерн губят в Евролигата

И Алба Берлин, и Байерн Мюнхен претърпяха поражения в Евролигата в четвъртък вечер. Докато столичният отбор загуби в Сърбия, мюнхенци бяха победени от действащия носител на титлата

Баскетболистите на Алба Берлин остават на дъното на Евролигата. Германският клуб загуби със 71:85 (42:51) от сръбския шампион Цървена звезда Белград в четвъртък вечер. Това беше дванадесетото поражение на Алба в четиринадесетия му мач във висшата лига. Най-добри реализатори за берлинчани бяха Луис Олинде с 13 точки и световният шампион Йоханес Тиман с 12.

Отборът от Бундеслигата започна добре срещата. Играта беше равностойна, но и двата отбора невинаги играеха с пълна енергия в защита. Имаше доста пропуски. Особено при Алба се забелязваха проблеми под коша. Червена звезда успя да се възползва по-добре от това към края на първата четвърт и да се откъсне леко напред.

Берлин така и не успя да се доближи

В началото на втория период дефицитът нарасна до девет точки (22:31). Въпреки че след това гостите се върнаха, те трябваше да позволят на домакините да се откъснат отново в белградския котел към края на първото полувреме.

Веднага след почивката дефицитът на Алба нарасна до 17 точки (42:59). Сега гостите пропуснаха твърде много стрелби и вече не намираха правилните решения в защита

Специален мач за Пабло Ласо

Защитниците на титлата в Евролигата бяха твърде силни за ФК Байерн Мюнхен. Баскетболният клуб от Бундеслигата загуби по категоричен начин със 73:88 (37:42) от Реал Мадрид в четвъртък вечер. С шест победи и осем поражения мюнхенци остават в средата на таблицата във висшата лига. Най-добрият реализатор на Байерн в Мадрид беше световният шампион Айзък Бонга с 15 точки.

Още преди мача имаше овации за треньора на Байерн Пабло Ласо. Испанецът бе треньор на столичния клуб от 2011 до 2022 г. и спечели шест пъти испанското първенство с Реал, както и Евролигата през 2015 и 2018 г. Минутите аплодисменти при първото му завръщане в Мадрид дори предизвикаха няколко сълзи в очите на 56-годишния специалист.

Байерн временно начело

На терена играчите му не бяха достатъчно точни. Бонга отбеляза първите си точки едва след малко по-малко от четири минути. След това мюнхенци се включиха в играта и дори без Андреас Обст излязоха напред с 23:19 (10-а минута) след гол от дистанция. Надеждата за титлата от Мадрид обърна мача до почивката (37:42/20-ата минута).

Както и в началото, мюнхенци започнаха лошо третата четвърт. Реал увеличи преднината си до дванадесет точки (45:57/26). Байерн обаче се пребори и влезе в последния период, като изоставаше с шест точки (57:63/30). Четвъртата четвърт показа колко силни са властните лидери в Евролигата. Реал бързо се откъсна (59:77/36) и реши мача в своя полза.

Червена звезда Белград – Алба Берлин 85:71 (51:42)

Най-добрият реализатор за Белград: Недович (20 точки), Гедрайтис (19), Теодосич (12), Давидовац (10)
Най-добри реализатори за Берлин: Олинде (13 точки), Тийман (12 точки)
Зрители: 17 993

Реал Мадрид – Байерн Мюнхен 88:73 (42:37)

Най-добрият реализатор за Мадрид: Льолул (16 точки), Кампацо (13), Хезоня (12), Поарие (11), Родригес (11)
Най-добри играчи за Мюнхен: Бонга (15 точки), Букър (14 точки), Едуардс (11 точки), Франсиско (11 точки)