hétfő, április 29, 2024
HomeBasketballAz Alba és a Bayern kikapott az Euroligában

Az Alba és a Bayern kikapott az Euroligában

Az Alba Berlin és a Bayern München is vereséget szenvedett az Euroligában csütörtök este. Míg a fővárosiak Szerbiában kaptak ki, addig a müncheniek a regnáló címvédőtől szenvedtek vereséget

Az Alba Berlin kosárlabdázói továbbra is az Euroliga utolsó helyén állnak. A német klub csütörtök este 71:85 (42:51) arányban kapott ki a szerb bajnok Vörös Csillag Belgrád otthonában. Az Albának ez volt a tizenkettedik veresége a 14. mérkőzésén az élvonalban. A berliniek legjobb pontszerzői Louis Olinde 13 ponttal és a világbajnok Johannes Thiemann tizenkét ponttal voltak.

A Bundesliga-csapat kezdetben jól kezdett. A mérkőzés kiegyenlített volt, de mindkét csapat nem mindig játszott teljes energiával védekezésben. Volt néhány hézag. Az Albának különösen a kosár alatt voltak érezhető problémái. Ezt a Red Star az első negyed vége felé jobban ki tudta használni, és kissé elhúzott.

Berlin soha nem kerül igazán közel

A második játékrész elejére kilenc pontra nőtt a hátrány (22:31). Bár a vendégek ezután visszajöttek, az első félidő vége felé ismét engedniük kellett a hazaiakat elhúzni a belgrádi katlanban.

Közvetlenül a szünet után az Alba hátránya 17 pontra nőtt (42:59). A vendégek most túl sok dobást hibáztak el, és védekezésben sem találták már a megfelelő megoldásokat

Különleges játék Pablo Laso számára

Az Euroliga címvédő túl erős volt az FC Bayern München számára. A Bundesligában szereplő kosárlabdaklub csütörtök este egyértelműen 73:88 (37:42) arányban kapott ki a Real Madrid otthonában. A müncheniek hat győzelemmel és nyolc vereséggel továbbra is a tabella közepén állnak az élvonalban. A Bayern legjobb dobója Madridban a világbajnok Isaac Bonga volt 15 ponttal.

Már a mérkőzés előtt is ováció fogadta a Bayern edzőjét, Pablo Lasót. A spanyol 2011 és 2022 között edzette a fővárosi klubot, a Reallal hatszor nyert spanyol bajnokságot, valamint 2015-ben és 2018-ban Euroligát. Az első madridi visszatérésénél a percekig tartó taps még néhány könnycseppet is kicsalt az 56 éves játékos szeméből.

Bayern átmenetileg elöl

A pályán nem voltak elég pontosak a játékosai. Bonga csak alig négy perc után szerezte meg első pontjait. A München ekkor már partiban volt, és Andreas Obst nélkül is 23:19-re vezetett (10. perc) egy távoli gól után. A címvédő madridiak a szünetre megfordították a mérkőzést (37:42/20. perc).

Ahogy a kezdésnél, úgy a harmadik negyedben is rosszul kezdett a München. A Real tizenkét pontra növelte előnyét (45:57/26. perc). A Bayern azonban visszaküzdötte magát, és hatpontos hátrányban vonult a záró játékrészre (57:63/30). A negyedik negyed megmutatta, hogy mennyire erős az Euroliga fölényes listavezetője. A Real gyorsan elhúzott (59:77/36) és a maga javára döntötte el a mérkőzést.

Red Star Belgrád – Alba Berlin 85:71 (51:42)

A belgrádiak legjobb pontszerzői: Nedovic (20 pont), Giedraitis (19), Teodosic (12), Davidovac (10).
A berliniek legjobbjai: Olinde (13), Thiemann (12)
Nézők: 17,993

Real Madrid – Bayern München 88:73 (42:37)

A madridiak legjobbjai: Llull (16 pont), Campazzo (13), Hezonja (12), Poirier (11), Rodriguez (11).
A müncheniek legjobb pontszerzői: Bonga (15), Booker (14), Edwards (11), Francisco (11)