сряда, май 15, 2024
HomeBasketballАлба в плейофите - Бамберг спечели трилър срещу Улм

Алба в плейофите – Бамберг спечели трилър срещу Улм

Алба Берлин спечели петия си пореден мач в Гьотинген. Бамберг надделя във вълнуващ баскетболен мач срещу Улм и така запази шансовете си за участие в плейофите.

Шампионите победиха BG Гьотинген с 92-86 (44-53) далеч от дома в неделя, за да запишат 21-вата си победа за сезона и да останат математически непоклатими в топ 8. След петия си пореден успех берлинчани остават на трето място в таблицата, но с шестте си поражения имат най-малко в лигата.

Но в началото на мача доминираше играч от Гьотинген: бившият играч от НБА Джеремая Мартин поведе домакините с 14:13 с десет точки за шест минути. Стивън Браун се наложи през второто полувреме, като с 20 точки през първото полувреме гардът имаше основна заслуга за преднината на домакините от 53:44 на почивката.

Берлинчани изравниха след 11:2 в началото на второто полувреме и вече губеха топката по-рядко. В една разнообразна четвърта четвърт Гьотинген загуби ритъма в заключителната фаза: В последните четири минути и половина те не вкараха нито един гол, а берлинчани завършиха мача с решителна серия от 8:0. Националният играч Маодо Ло беше най-добрият реализатор на Берлин и вкара седем от своите 20 точки в последния период.

Bamberg удържа нервите си в продълженията

Мачът между Бамберг и Улм определено беше труден. Двата отбора не си дадоха нищо и при 88:88 играта влезе в продължения. Първите пет допълнителни минути не бяха достатъчни и мачът влезе във второ продължение. В крайна сметка трите свободни хвърляния на Крис Доу донесоха на домакините победа със 115:114.

За Brose Акил Мичъл и Кристиан Зенгфелдер бяха най-точни с по 23 точки. От друга страна, Джарон Блосомгейм от Улм отбеляза най-много точки в мача – 37. С тази победа Бамберг, който в момента е на десето място, продължава да се надява на плейофите.

BG Гьотинген – Алба Берлин 86:92 (24:23,29:21,21:27,12:21)
Точки BG Гьотинген: Браун 24, Мартин 23, Фрей 12, Хартуич 6, Камп 6, Граймс 5, Роберсон 5, Варгас 3, Худжич 2
Алба Берлин: Ло 20, Смит 16, Блат 12, Тийман 10, Да Силва 9, Сикма 8, Кумадже 6, Матисек 5, Зоосман 4, Олинде 2
Зрители: 2481

Brose Bamberg – ratiopharm Ulm 115:114 n.2.V. (19:18,18:25,28:22,23:23,15:15,12:11)

Точки на Brose Bamberg: Mitchell 23, Sengfelder 23, Robinson 19, Dowe 15, Geben 10, Kyzlink 10, Prewitt 8, Ogbe 4, Lockhart 3
ratiopharm Ulm: Blossomgame 37, Thornwell 27, Christon 12, Jallow 10, Klepeisz 10, S. Evans 8, Günther 8, Zugic 2