hétfő, április 29, 2024
HomeBasketballAz Alba a rájátszásban - thriller győzelmet aratott a Bamberg az Ulm...

Az Alba a rájátszásban – thriller győzelmet aratott a Bamberg az Ulm ellen

Az Alba Berlin sorozatban ötödik meccsét is megnyerte Göttingenben. A Bamberg izgalmas kosárlabda-mérkőzésen győzött az Ulm ellen, és ezzel életben tartja esélyét a rájátszásra.

A bajnok vasárnap idegenben 92-86 (44-53) arányban legyőzte a BG Göttingen csapatát, ezzel 21. győzelmét aratta a szezonban, és matematikailag továbbra is versenyben van a legjobb nyolc között. A berliniek sorozatban ötödik sikerük után továbbra is harmadikok a tabellán, de hat vereségükkel a legkevesebbet szenvedték el a bajnokságban.

De a mérkőzés elején egy göttingeni játékos dominált: a korábbi NBA-játékos Jeremiah Martin hat perc alatt tíz ponttal 14:13-ra vezette a hazaiakat. Stephen Brown a második félidőben remekelt, az első félidőben szerzett 20 pontjával az irányító volt a fő felelős azért, hogy a nagyszünetben 53:44-re vezettek a házigazdák.

A berliniek 11:2-es kezdés után egyenlítettek a második félidőre, és most már ritkábban vesztették el a labdát. Változatos negyedik negyedben a Göttingen a záró szakaszban elvesztette a ritmust: Az utolsó négy és fél percben nem szereztek pontot, a berliniek egy döntő 8:0-s futással fejezték be a mérkőzést. A berlini csapat legjobbja Maodo Lo volt, aki 20 pontjából hetet a záró játékrészben szerzett.

Bamberg kitart a hosszabbításban

A Bamberg és az Ulm közötti mérkőzés egyértelműen kemény volt. Mindkét csapat semmit sem adott egymásnak, és 88:88-nál hosszabbítás következett. Az első öt extra perc nem volt elég, és a mérkőzés a második hosszabbításba torkollott. A végén Chris Dowe három büntetője volt az, amely 115-114-es győzelmet hozott a hazaiaknak.

A Brose részéről Akil Mitchell és Christian Sengfelder voltak a legpontosabbak 23 ponttal. Az ulmi Jaron Blossomgame viszont 37 ponttal a legtöbbet dobta a mérkőzésen. Ezzel a győzelemmel a jelenleg tizedik helyen álló Bamberg továbbra is reménykedik a rájátszásban.

BG Göttingen – Alba Berlin 86:92 (24:23,29:21,21:27,12:21)
Pontok BG Göttingen: Brown 24, Martin 23, Frey 12, Hartwich 6, Kamp 6, Grimes 5, Roberson 5, Vargas 3, Hujic 2.
Alba Berlin: Lo 20, Smith 16, Blatt 12, Thiemann 10, Da Silva 9, Sikma 8, Koumadje 6, Mattisseck 5, Zoosman 4, Olinde 2.
Nézők: 2481

Brose Bamberg – ratiopharm Ulm 115:114 n.2.V. (19:18,18:25,28:22,23:23,15:15,12:11)

Brose Bamberg pontok: Mitchell 23, Sengfelder 23, Robinson 19, Dowe 15, Geben 10, Kyzlink 10, Prewitt 8, Ogbe 4, Lockhart 3
ratiopharm Ulm: Blossomgame 37, Thornwell 27, Christon 12, Jallow 10, Klepeisz 10, S. Evans 8, Günther 8, Zugic 2