вторник, май 7, 2024
HomeBasketballАлба Берлин удължи победната си серия срещу Олимпиакос Пирея

Алба Берлин удължи победната си серия срещу Олимпиакос Пирея

Алба Берлин не бе спрян от Олимпиакос Пирея в Евролигата и победи изненадващо категорично гръцкия топклуб.

Алба Берлин постигна важна победа в Евролигата. Баскетболният отбор на Бундестима победи фаворизираните гости от Олимпиакос Пирея в четвъртък с 90:75 (37:30). Благодарение на успеха берлинчани могат да продължат да се надяват на място на четвъртфиналите.

Албатросите започнаха много добре и първоначално успяха да се откъснат на пет точки. След това обаче гостите се окопитиха и дори успяха да поведат до края на първата четвърт. Точно преди почивката домакините заиграха по-силно и успяха да се приберат в съблекалнята с преднина от 37:30 благодарение на силна квота от три точки.

През второто полувреме берлинчани продължиха да диктуват темпото на играта и контролираха много добре иначе толкова силната офанзива на гърците. В предни позиции те вкараха, водени от силния Маодо Ло, който беше най-добрият реализатор в мача с 27 точки, и отпразнуваха неочаквано ясна победа.