вторник, април 16, 2024
HomeBasketballЧетвърта победа в четвъртия мач: Бон остава на върха на таблицата

Четвърта победа в четвъртия мач: Бон остава на върха на таблицата

The Telekom Baskets Bonn remain unbeaten on matchday 5 and BBL leaders. rathiopharm Ulm and the Niners Chemnitz finally managed their first win of the season. Хайделберг победи Олденбург с оувъртайм.

Bonn спечели срещу BG Göttingen с 94:85 (48:35) в събота. Гьотинген допусна второ поражение и в момента заема последното място в плейофите – осма позиция. Най-добрият реализатор в Бон беше Джереми Морган с 23 точки. Норвежецът Харалд Фрей (22) вкара най-много голове за Гьотинген.

Лидерите в лигата още от самото начало дадоха да се разбере кой командва и поставиха основите на победата още през първата четвърт. Гостите така и не успяха да наваксат. През втората четвърт Бон на моменти водеше с 18 точки. Гьотинген успя да запази двете последни четвъртини равностойни, без да стане опасен за баскетболистите.

Улм спечели срещу посредника Байройт с 88:73 (42:48). Най-резултатен за швабите беше гардът Яго Матеус с 19 точки. Ахмед Хил (13 точки) вкара най-много за Байройт. Докато първата част беше равностойна, гостите поеха инициативата и поведоха на полувремето. През третата четвърт домакините заиграха по-убедително и обърнаха мача. В последната четвърт гостите нямаха никакъв шанс и заслужаваха да загубят.

В дербито на Изтока Хемниц взе надмощие над Syntainics MBC с 98:89 (46:49). Шайрън Ели едва не спаси победата на Хайделберг над фаворита Олденбург със 102:94 (84:84,26:40) с последния съдийски сигнал в продължението, в което аутсайдерите надделяха категорично над долносаксонците.