kedd, április 16, 2024
HomeBasketballNegyedik győzelem a negyedik meccsen: A Bonn továbbra is a tabella élén...

Negyedik győzelem a negyedik meccsen: A Bonn továbbra is a tabella élén áll

A Telekom Baskets Bonn továbbra is veretlen az 5. játéknapon és a BBL vezetői. rathiopharm Ulm és a Niners Chemnitz végre megszerezte első győzelmét a szezonban. Heidelberg hosszabbításban győzte le Oldenburgot.

Az

Bonn szombaton 94:85-re (48:35) nyert a BG Göttingen ellen. A Göttingen második vereségét is elszenvedte, és jelenleg a nyolcadik helyen áll az utolsó rájátszást érő helyen. Bonn legjobb pontszerzője Jeremy Morgan volt 23 ponttal. A legtöbb gólt a norvég Harald Frey (22) szerezte a Göttingen számára.

A listavezető már az elejétől kezdve egyértelművé tette, hogy ki az úr, és már az első negyedben megalapozta a győzelmet. A vendégek soha nem tudták utolérni. A második negyedben a Bonn időnként 18 ponttal is vezetett. A Göttingen a két utolsó negyedet még úgy tudta megtartani, hogy nem lett veszélyes a Kosarasokra.

Az Ulm 88:73 (42:48) arányban nyert a medi Bayreuth ellen. A svábok legjobb pontszerzője az irányító Yago Mateus volt 19 ponttal. Ahmed Hill (13 pont) szerezte a legtöbb pontot a Bayreuth számára. Az első játékrész kiegyenlített volt, de aztán a vendégek átvették a kezdeményezést, és a félidőben már vezettek. A harmadik negyedben a házigazdák játszottak meggyőzőbben, és megfordították a mérkőzést. Az utolsó negyedben a vendégeknek nem volt esélyük, és megérdemelten kaptak ki.

A keleti derbin a Chemnitz 98:89 (46:49) arányban tartotta magát a Syntainics MBC ellen. Shyron Ely majdnem megmentette a Heidelberg 102:94 (84:84,26:40) arányú győzelmét az esélyesebb Oldenburg ellen a hosszabbítás sípszavával, amelyben aztán a kiesőjelöltek egyértelműen felülkerekedtek az alsószászok ellen.