събота, юли 27, 2024
HomeFootball"Стефан ни спаси": Ортега Морено се събуди веднага след влизането си като...

„Стефан ни спаси“: Ортега Морено се събуди веднага след влизането си като смяна

Ерлинг Хааланд и Стефан Ортега Морено бяха титуляри в мача при победата на Ман Сити над „шпорите“. И двамата бяха обсипани с похвали от съотборниците си

В 86-ата минута на мача Мануел Аканджи загуби топката и даде страхотен шанс на „шпорите“. Хеунг-Мин Сон проби и потегли сам към вратата на Ман Сити. Стефан Ортега Морено беше на вратата от 69-ата минута. 31-годишният футболист вече беше направил две спасявания срещу Деян Кулушевски и беше непобедим и срещу капитана на Тотнъм. Ортега Морено излезе от вратата си, дълго време остана неподвижен на мястото на дузпата, а след това бързо протегна десния си крак, за да предотврати изравняването

И това въпреки че Ортега Морено не трябваше да загрява дълго. В 62-ата минута защитникът на „шпорите“ Ромеро се блъсна в Едерсон и за фаула си получи жълт картон. Стражът на Сити трябваше да бъде лекуван дълго време, но опита отново и малко след това не бе доволен от смяната си. Докато Едерсон продължаваше да мърмори на скамейката, неговата смяна веднага се включи на скорост

Благодарности от страна на Аканжи и похвали от страна на Родри

За голямо облекчение на Аканджи: „Веднага след мача отидох при него и му благодарих. Много благодаря на Стефан за това, че пази топката.“ И Родри също знаеше на кого да благодари на микрофона на „Скай“ след мача, който доближи „небесносините“ съвсем близо до четвъртата им поредна титла: „Стефан ни спаси, той беше просто невероятен.“ Пеп Гуардиола също се присъедини: „Стефан Ортега Морено ни спаси, иначе Арсенал щеше да е шампион на Висшата лига.“

Родри наблегна на „всички играчи, които влязоха“. Джереми Доку също изигра решаваща роля за победата с 2:0. Крилото беше заменено заедно с Ортега Морена, защото Кевин Де Бройне трябваше да излезе след удар в ахилесовото сухожилие заедно с Едерсон, в когото се беше блъснал Ромеро. Малко преди края Доку изпълни дузпа, която Хааланд реализира сигурно за крайния резултат

Хааланд прави разликата

Норвежецът се включи и в хвалебствения химн на Родри: „Мисля, че разполагаме с най-добрия нападател в света. Той направи разликата днес. Отборът се нуждаеше от два гола.“ И Хааланд, който почти не се беше изявявал преди головете си, особено през първото полувреме, ги изпълни.

В резултат на това Skyblues се придвижиха на първо място точно навреме за финала на сезона в неделя. Действащите шампиони имат две точки преднина пред Арсенал преди последния си мач у дома срещу Уест Хем.