kedd, május 14, 2024
HomeTennisZverev kiemelkedő: a német csapat nyerte az Egyesült Kupát

Zverev kiemelkedő: a német csapat nyerte az Egyesült Kupát

Jöhet az Australian Open! Alexander Zverev máris csúcsformában van. Az olimpiai bajnok címvédésre vezeti a német teniszválogatottat a United Cupon

A United Cupon aratott diadal után Laura Siegemund a kiváló Alexander Zverev karjaiba ugrott, nem sokkal később az egész német teniszcsapat körbetáncolta.

Az olimpiai bajnok Zverev vezetésével Németország megnyerte a csapatversenyt Sydneyben, és egy héttel az Australian Open kezdete előtt meghozta a kedvet a sikeres teniszévhez. Zverev és társai a döntőben 2:1-re verték Lengyelországot.

Zverev előbb három óra alatt 6:7 (3:7), 7:6 (8:6), 6:4-re legyőzte Hubert Hurkaczot, majd két meccslabda elhárítása után 1:1-re egyenlített. Ezt követően a páros specialista Siegemund oldalán a lengyel Hurkacz és Iga Swiatek duót győzte le 6-4, 5-7, 10-4 arányban match tie-breakben, hogy megszerezze a döntő második pontot. Angelique Kerber 3:6, 0:6-ra kikapott Swiatek ellen a nyitómeccsen.

Zverev öt egyéni meccséből négyet megnyert

„Nagyon különleges volt ennek a csapatnak a tagja lenni. Nagyon büszke vagyok, hogy megnyertük ezt a dolgot” – mondta Zverev a Ken Rosewall Arénában rendezett díjátadón. Kerber számára ez egy „tökéletes visszatérés” volt a szülési szabadsága után. „Nagyszerű érzés újra a pályán lenni” – mondta Kerber. „Hiányzott ez az energia és ezek az érzelmek az elmúlt 18 hónapban.”

Zverev öt egyéni mérkőzéséből négyet megnyert a csapatversenyben. A 26 éves játékosnak csak az elődöntőben kellett három szettben vereséget szenvednie az ausztrál Alex de Minaur ellen. Alig egy nappal később Zverev nagyszerű morált mutatott, és megnyerte a következő túrát Hurkacz ellen.

Az olimpiai bajnoknak aztán a döntő vegyes szettben is végig kellett mennie a Siegemund mellett. A német duó azonban 1:44 óra után az első meccslabdáját értékesítette – ami után ünnepelhetett. „Az elmúlt estéken mindig nagyon későn volt, mert későn értek véget a meccsek. De ma este már tényleg késő lesz” – mondta Kerber edzője, Torben Beltz, aki a német csapatot edzette.

Zverev két meccslabdát is hárított

Zverev nagyon bosszús volt Hurkacz ellen az első szett elvesztése után, és a levegőbe küldte az ütőjét. A kiegyenlített mérkőzésen a világranglista kilencedik helyezettje a második szettben két bréklabdát is hárított Zverevtől, így 4:2-re alakította az állást. Hurkacz a 6:5-re vezető hamburgi játékos három esélyét is elhárította, hogy kiegyenlítse a szettet. A tie-breakben 6:4-nél a 26 éves játékos és ezzel a lengyel már győztesnek tűnt, de Zverev mindkét meccslabdát bravúrosan hárította, és döntő harmadik szettet kényszerített ki.

Ott a világranglista hetedik helyezettjének végül sikerült a meccs egyetlen brékje, amivel 4:3. Három órányi játék után Zverevet jutalmazták a hatalmas küzdőszelleméért, és a második meccslabdáját is értékesítette.

Nem sokkal később Zverev újra a pályán volt Siegemunddal. Bár már majdnem a végére ért, a 26 éves játékos újabb erős teljesítményt nyújtott, és a döntő pontot is értékesítve megkoronázta a meccset

„Ez egy igazán nagyszerű érzés „

Kerber korábban egy szett erejéig erős teljesítményt nyújtott Swiatek ellen. A háromszoros Grand Slam-tornagyőztes erősen játszott és többször is nyomás alá helyezte a világelső teniszezőt. Kerber azonban nem tudott élni a lehetőségeivel, és csak az első szettben öt bréklabdát hagyott ki. Swiatek 48 perc után hozta az első szettet. A lengyel játékos, aki idén még veretlen, ezután megállíthatatlan volt. Swiatek a második szettben két gyors brékre tett szert, és 1:10 óra után kihasználta első meccslabdáját

Kerber ennek ellenére magabiztosan utazhat Melbourne-be, ahol jövő vasárnap kezdődik az Australian Open. A háromszoros Grand Slam-tornagyőztes az első egyéni mérkőzését nyerte meg, mióta visszatért másfél éves szülési szabadságáról. Az ausztrálok elleni elődöntőben Kerber idegőrlő párharcot nyert Ajla Tomljanovic ellen 4:6, 6:2, 7:6 (9:7) arányban. „Ez az első egyéni győzelmem a visszatérésem óta, igazán nagyszerű érzés” – mondta Kerber utána.