вторник, май 14, 2024
HomeTennisЗверев е изключителен: германският отбор печели United Cup

Зверев е изключителен: германският отбор печели United Cup

Откритото първенство на Австралия може да дойде! Александър Зверев вече е във върхова форма. Олимпийският шампион извежда германския отбор по тенис до титлата в турнира за Обединената купа

След триумфа в United Cup Лаура Зигемунд скочи в прегръдките на изключителния Александър Зверев, а малко по-късно целият германски отбор по тенис танцува в кръг.

Водена от олимпийския шампион Зверев, Германия спечели отборното състезание в Сидни и възбуди апетита за успешна тенис година една седмица преди началото на Откритото първенство на Австралия. Зверев и компания победиха Полша с 2:1 на финала.

Зверев първо победи Хуберт Хуркач с 6:7 (3:7), 7:6 (8:6), 6:4 за три часа и след като отрази два мачбола, за да изравни резултата на 1:1. След това той победи полския дует Хуркач и Ига Свитек с 6:4, 5:7, 10:4 в тайбрек заедно със специалиста на двойки Зигемунд, за да спечели решителната втора точка. Анжелик Кербер бе загубила от Свитек с 3:6, 0:6 в откриващия мач.

Зверев спечели четири от петте си мача на сингъл

„Беше много специално да бъда част от този отбор. Много съм горд, че спечелихме това нещо“, каза Зверев на церемонията по награждаването в зала „Кен Роузуол Арена“. За Кербер това беше „перфектно завръщане“ след отпуска по майчинство. „Чувството е страхотно да се върна на корта“, каза Кербер. „Липсваха ми тази енергия и тези емоции през последните 18 месеца.“

Зверев спечели четири от петте си мача на сингъл в отборното състезание. На полуфинала 26-годишният тенисист трябваше да признае поражението си само от австралиеца Алекс де Минаур в три сета. Само един ден по-късно Зверев показа страхотен морал и спечели следващия тур срещу Хуркач.

След това олимпийският шампион трябваше да премине през цялото разстояние и в решителния смесен сет заедно със Зигемунд. След 1:44 часа обаче германският дует реализира първия си мачпойнт – след което празнуваше. „През последните няколко вечери винаги е било много късно заради късния край на мачовете. Но тази вечер ще бъде наистина късно“, заяви треньорът на Кербер Торбен Белц, който бе наставник на германския отбор.

Зверев отрази два мачбола

Зверев беше много раздразнен срещу Хуркач след загубата на първия сет и изпрати ракетата си да лети във въздуха. В равностойния мач световният номер 9 отрази два брейкпойнта на Зверев във втория сет, за да стигне до 4:2. Хуркач също така отмени три шанса на хамбургския тенисист, който водеше с 6:5, да изравни сетовете. При 6:4 в тайбрека 26-годишният играч, а с това и полският отбор, вече изглеждаше като победител, но Зверев отрази блестящо и двата мачбола и наложи решаващ трети сет.

В него световният номер седем най-накрая успя да постигне единствения пробив в мача, за да стигне до 4:3. След три часа игра Зверев беше възнаграден за огромния си боен дух и реализира втория си мачпойнт.

Само малко по-късно Зверев се върна на корта заедно със Зигемунд. Въпреки че беше почти на края на силите си, 26-годишният тенисист показа още една силна игра и реализира решаващата точка, за да увенчае мача

„Наистина е страхотно усещане „

Кербер преди това се беше представил силно за един сет срещу Свитек. Трикратната победителка в турнирите от Големия шлем игра мощно и неведнъж поставяше световната номер едно под напрежение. Кербер обаче не успя да се възползва от шансовете си и пропусна пет точки за пробив само в първия сет. Свитек взе първия сет след 48 минути. След това полската тенисистка, която все още е непобедена през тази година, беше неудържима. Свитек направи два бързи пробива във втория сет и се възползва от първия си мачбол след 1:10 часа

Кербер все пак може да пътува за Мелбърн, където следващата неделя започва Откритото първенство на Австралия, с много увереност. Трикратната победителка в турнири от Големия шлем спечели първия си мач на сингъл, откакто се завърна от отпуск по майчинство за година и половина. В полуфинала срещу Австралия Кербер спечели изнервящия двубой с Айла Томлянович с 4:6, 6:2, 7:6 (9:7). „Това е първата победа на сингъл за мен след завръщането ми, наистина е страхотно чувство“, каза Кербер след това.