péntek, május 3, 2024
HomePremier LeagueZiyech álomgóljának köszönhetően: a Chelsea mégis nyerhet

Ziyech álomgóljának köszönhetően: a Chelsea mégis nyerhet

A Chelsea FC ismét megszerezte a győzelmet a Premier League-ben, amely a Tottenham ellen alig forgott veszélyben (2-0). Ehelyett abszolút csúcspontot kínált.

Tizenegy nappal azután, hogy a Chelsea kiejtette a Spurst a Ligakupa elődöntőjében, Thomas Tuchel csapata, amely négy mérkőzés óta nyeretlen volt a Premier League-ben, ismét az exedző Antonio Contét várta. És a kék úgy indult, mint a tűz.

A hazaiak lehengerelték városi riválisukat a Stamford Bridge-en, és szinte minden percben veszélyesek voltak. Az egyetlen probléma: a Chelsea nem jutalmazta meg magát. Az erős Ziyech újra és újra kezdeményezett, de különösen Lukaku hagyott ki nagyon jó lehetőségeket (1., 33.). A másik oldalon Kane volt higgadtabb, de feltételezett gólját támadói szabálytalanság miatt érvénytelenítették (40.).

A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első: ragyogó kékekkel. Ezúttal azonban Lloris mögött talált be – és nem is egyszer. Ziyech 18 méteres lövésével abszolút csúcspontot szállított a háló sarkába (47.), nyolc perccel később pedig Thiago Silva szabadrúgása után már a Kékek vezettek.

A 2-0-s előnnyel a háta mögött a Chelsea olyan aktívan irányította a játékot, hogy a Spurs alig kapott levegőt. Vagy az utólagos cél érdekében. Bergwijnnek volt jó lehetősége tizenegy méterről (59.), Kane következő közelítéséig kellett várni (86.).

Kicsit elégedetlenkedett a Kékek oldalán, akiknél Werner és Havertz ült a kispadon 90 percig, a végén valószínűleg Lukaku is, aki a következő próbálkozásnál szintén sikertelen volt (69.). A lényeg azonban az volt, hogy a CFC bebiztosította Bajnokok Ligája-helyét – és biztosította, hogy Tuchel a hetedik párharcát is megnyerte a Tottenham ellen.