сряда, май 1, 2024
HomePremier LeagueБлагодарение на мечтания гол на Зийех: Челси все пак може да спечели

Благодарение на мечтания гол на Зийех: Челси все пак може да спечели

ФК Челси отново постигна победа във Висшата лига, която почти не беше застрашена срещу Тотнъм (2:0). За сметка на това тя предложи абсолютен връх.

Единадесет дни след като Челси елиминира „шпорите“ на полуфинала за Купата на лигата, отборът на Томас Тухел, който нямаше победа във Висшата лига в продължение на четири мача, отново очакваше бившия си треньор Антонио Конте. И блусът започна като огън.

Домкините се наложиха над градските си съперници на „Стамфорд Бридж“ и бяха опасни почти всяка минута. Единственият проблем е, че Челси не се възнагради. Силният Зийех започна отново и отново, но особено Лукаку пропусна много добри възможности (1., 33.). Кейн, от другата страна, беше по-хладнокръвен, но предполагаемият му гол беше отменен заради фаул в нападение (40-та минута).

Второто полувреме започна така, както бе започнало първото: с блестящи сини. Този път обаче тя попадна зад гърба на Льорис – и то не само веднъж. Зийех направи абсолютна сензация с удара си от 18 метра в ъгъла на вратата (47-ата минута), а осем минути по-късно Тиаго Силва от свободен удар даде преднина на „сините“.

С преднина от 2:0 зад гърба си, Челси управляваше играта толкова активно, че „шпорите“ трудно можеха да дишат. Или за последваща цел. Бергвийн имаше добра възможност от единадесет метра (59-ата минута), но това отнемаше време до следващото приближаване на Кейн (86-ата минута).

Малко неудовлетворен от страна на сините, за които Вернер и Хаверц седяха на пейката в продължение на 90 минути, вероятно е бил и Лукаку в края, който също не успя в следващия опит (69.). В крайна сметка обаче CFC си осигури място в Шампионската лига – и гарантира, че Тухел ще спечели и седмия си двубой с Тотнъм.