HomeLa LigaYan Couto megállíthatatlan: Girona megvédi az első helyet

Yan Couto megállíthatatlan: Girona megvédi az első helyet

Szenzációs szezont fut a

Girona – és ezt hétfő este ismét megmutatta. A La Liga listavezetője minden tekintetben fölényben volt az Alaves ellen, és megérdemelten futott ki 3-0-ra

A Girona már nem meglepetéscsapat, Miguel Angel Sanchez Munoz edző csapata túlságosan is stabil és következetes ebben a szezonban, amit az FC Barcelona elleni múlt heti 4-2-es győzelem is bizonyít. A hétfői meccs előtt a tavalyi tizedik helyezett csapat az utolsó tíz bajnoki mérkőzéséből kilencet megnyert, köztük a Bilbao elleni 1-1-es döntetlent. A Girona legutóbbi vereségét szeptember végén szenvedte el a Real Madridtól (0:3).

Újabb vereség azonban nem következett be, hiszen a La Liga listavezetője az Alaves ellen egyértelműen megfelelt a favorit szerepének. A Girona teljesen megérdemelten szerzett vezetést a 23. percben, amikor Dovbyk öt méterről befejelte a kipattanót.

Összességében egy kevés lehetőséget hozó első félidőt láthattunk, amelyben a hazaiak mindent kézben tartottak. Védekezésben a Girona gyakorlatilag semmit sem engedett, támadásban pedig a hazaiak egy topcsapat stílusában rendkívül hatékonyak voltak. Nem sokkal a szünet előtt Yan Couto tette vissza a labdát Portunak, aki 2:0-ra szépített (42′).

Yan Couto harmadik asszisztja – Dovbyk nagyon laza

A kép a szünet után sem változott: a Girona fölényben volt és mindent kézben tartott. Védekezésben a hazaiak egy pillanatra sem kerültek veszélybe, és a hazaiak többször is érvényesültek előrefelé. A vendégeknél megállíthatatlan volt Yan Couto, aki kiváló formában volt ezen az estén. A szélső egy jó szólót követően büntetőt harcolt ki, mivel Javi Lopez csak szabálytalanul tudta megállítani. A büntetőt Dovbyk lazán a kapu közepébe vágta, ezzel teljessé téve bravúrját (59′). Yan Couto tehát közvetlenül részt vett mindhárom gólban.

A mérkőzés természetesen eldőlt, a Girona pedig az utolsó tizenegy meccséből a tizedik győzelmét aratta. A házigazdák ezzel megvédték első helyüket Spanyolországban. Vasárnap este a fehérek 4-1-es győzelmükkel ideiglenesen ismét megelőzték a Villarrealt.