csütörtök, május 2, 2024
HomeMotorsportsWSBK Portimao Superpole: Kawasaki duó az élen, sárga zászlók káoszt okoznak!

WSBK Portimao Superpole: Kawasaki duó az élen, sárga zászlók káoszt okoznak!

Jonathan Rea szerezte meg a pole-t a portimaói Superbike-világbajnokságon – sorra estek ki a körök – Alvaro Bautista nem az első sorban

A Kawasaki gyári versenyzője, Jonathan Rea szerezte meg a pole pozíciót a portugáliai Portimaóban megrendezett Superbike-világbajnokságon. A Superpole-ban Rea 1’39.620-as körével 24 kihívóját utasította maga mögé.

Sárga zászlók okoztak káoszt a második csatában. Sorra törölték a köröket. A világbajnokságot vezető Alvaro Bautistát (Ducati) ez nem érintette, de így is lemaradt a rajtrács első soráról.

A Superpole előtt Alvaro Bautista FT3-as legjobb ideje (1:39,811 perc) volt a hétvége leggyorsabb köre. A Superpole első csatájában a két gyári Kawasaki az élre állt. Alex Lowes 1:39.762 perc alatt körözött a pályán, és ezzel a csapattárs Jonathan Rea előtt az élen végzett. Alvaro Bautista lett a harmadik, Philipp Öttl (GoEleven-Ducati) pedig a P6-os pozíciót szerezte meg.

A második próbálkozásnál Jonathan Rea megdöntötte csapattársa idejét, és 1:39.620-as körével átvette a vezetést. Alex Lowes a második etapban bukott, akárcsak a Honda versenyzője, Xavi Vierge. A sárga zászlók káoszt okoztak.

Jonathan Rea tökéletes időzítéssel a pole-ra

Jonathan Rea legjobb idejét nem fenyegette veszély. A sárga zászlók miatt számos köridőt töröltek. Ez Alex Lowes kezére játszott, aki egy bukás ellenére is be tudta biztosítani a második helyet a rajtrácson.

A Yamaha versenyzője, Andrea Locatelli a harmadik legjobb időt érte el, de a mezőny végéről kell majd indulnia, mivel az előző hétvégén, Aragóniában figyelmen kívül hagyta a zászlójelzéseket, amikor műszaki hibát szenvedett. Csapattársa, Toprak Razgatlioglu ezért feljött a harmadik helyre, és tiszta kilátással indulhat a rajtnál.

A világbajnok Alvaro Bautista csak a második sorban

A világbajnoki éllovas Alvaro Bautista a P5. helyen fejezte be a szuperpole-t, és a negyedik helyen áll a rajtrácson. A második rajtrácsot Iker Lecuona (Honda) és Michael van der Mark (BMW)

egészíti ki.

Danilo Petrucci (Barni-Ducati) a P8-ban fejezte be a Superpole-t, és a hetedik helyen áll a délutáni első futam rajtrácsán. Szintén a harmadik sorba kvalifikálta magát Remy Gardner (GRT-Yamaha) és Philipp Öttl (GoEleven-Ducati). Gardner és Öttl köröket dobott.

Scott Redding nem élt meg zökkenőmentes Superpole-t. A brit BMW M1000RR-ével műszaki probléma adódott. Redding visszavitte a motort a boxba, és egy második próbálkozást is meg tudott tenni, amivel bebiztosította magának a tizedik helyet a rajtrácson.

BMW túllépte a maximális motorszámot Loris Baz számára

Garrett Gerloff (Bonovo-BMW) és Michael Rinaldi (Ducati) egészítette ki a rajtrács negyedik sorát. Rinaldit megfosztották a leggyorsabb körétől, ami elég lett volna a rajtrács első sorához

Dominique Aegerter (GRT-Yamaha) a P17. helyen fejezte be a Superpole-t. Andrea Locatelli és Loris Baz (Bonovo-BMW) büntetése miatt Aegerter a 15. helyre lépett előre a rajtrácson. Baz szintén a rajtrács hátuljára kerül, mivel csapata egy extra motort használ.