vasárnap, április 28, 2024
HomeMotorsports"Irányítás alatt a versenyen": A Ferrari végre kézben tartja a gumikopást?

„Irányítás alatt a versenyen”: A Ferrari végre kézben tartja a gumikopást?

Frederic Vasseur elárulta, hogy a Ferrari még „egy kicsit túl konzervatív” is volt a gumik tekintetében Szuzukában – „kontroll alatt” tartották a gumikopást

Nem titok, hogy a gumikopás volt a Ferrari SF-23-asának egyik legnagyobb gyengesége, különösen a 2023-as Forma-1-es szezon kezdetén. A Japán Nagydíj után azonban Frederic Vasseur ragaszkodik ahhoz, hogy „előrelépés történt a szezon elejéhez képest. „

Az elmúlt hétvégén Suzukában még „egy kicsit túl konzervatívak is voltak” – ismeri el. A verseny előtt ugyanis minden csapat rendkívül magas gumikopásra számított, de a „valóságban” másképp alakult, mondja a Ferrari csapatfőnöke.

„A versenyen kontroll alatt volt” – hangsúlyozza Vasseur, aki ezt jó jelnek tartja, hogy a Ferrari „jó lépést tett előre” ezen a téren. De mi a helyzet az SF-23 általános teljesítményével?

Szuzukában a Ferrari új alufelnit hozott, de Vasseur elmagyarázza, hogy „nem lehet mindent összekeverni”. Míg az új altest „hasznos”, a gumikopás „más tészta”, hangsúlyozza. Ennek ellenére elégedett a Japánban nyújtott teljesítménnyel.

Bár Charles Leclerc ott a negyedik helyen csak hajszál híján maradt le a dobogóról, Vasseur emlékeztet arra, hogy a kvalifikáción „kevesebb mint egy tizedmásodperccel” maradt le a rajtrács első sorában elfoglalt helyről. Ott Leclerc (szintén a negyedik helyen) mindössze 0,084 másodperccel volt lassabb, mint Oscar Piastri a P2-ben.

Vasseur figyelmeztet: Ne vonjunk le elhamarkodott következtetéseket!

„Aztán [a versenyen] már más a helyzet, van egy szabadedzésed és így tovább” – hangsúlyozza Vasseur, és kifejtette: „Néha apró részletek azok, amelyek nagyon nagy különbséget jelentenek a verseny végén”. Ezzel kapcsolatban felidézi a korábbi versenyeket is.

Monzában például Carlos Sainz mindössze 0,013 másodperces előnnyel szerezte meg a pole pozíciót, Szingapúrban pedig 0,072 másodperc volt az előnye. Most pedig Japánban éppen fordítva volt a Ferrari ellen

Vasseur ezért magyarázza, hogy „a szezon végéig” még mindig csak századmásodpercek kérdése. Az egyes futamok után ezért „kerülni kell a túl gyors következtetések levonását” – hangsúlyozza a csapatfőnök.

„Mivel századmásodpercekről van szó, néha megteszel egy kis lépést, és az az érzésed, hogy minden megváltozik” – mondja Vasseur. A „valóság” azonban az, hogy „versenyről versenyre és pályáról pályára” vannak különbségek.

És szerinte még a csapaton belül a versenyzők között sincs egyértelmű tendencia. „Néha a beállítás jobban fekszik Carlosnak vagy Charlesnak” – mondta Vasseur, aki hangsúlyozta, hogy „el kell fogadniuk”, hogy egyes hétvégéken egyesek „jobb munkát végeznek”.”

Ezért akar a Ferrari a P2-ért harcolni a WRC-ben

Ezért nem akarja még leírni a következő, katari futamot, bár papíron a pálya ismét jobban fekszik a Red Bullnak és a McLarennek. „Monza után mindenki azt mondta nekünk, hogy Szingapúr sokkal nehezebb lesz” – vigyorog.

És a szingapúri futamot, mint tudjuk, aztán meg is nyerték. „Nagyon szoros, a gumikezelésről, a beállításokról és így tovább is szól. Papíron nem ez a legjobb pálya számunkra, de mindent megteszünk majd” – jelenti ki ezért.

A konstruktőri világbajnokság második helyéért folytatott harcot pedig még nem akarja feladni a Mercedes ellen, bár Szuzuka óta az is teljesen hivatalos, hogy a bajnoki cím idén is a Red Bullé lesz

Vasseur hangsúlyozza: „Mindig így lehet a legjobban felkészülni a jövőre, mert a csapat mentalitása és mindenki küzdeni akarása kulcsfontosságú. És ezt a harcot a szezon végéig folytatni fogjuk”.

Emellett kifejti, hogy az idei év arra is alkalmas, hogy megtanuljunk néhány dolgot 2024-re. „Az idei szezonra már túl késő a szélcsatornába menni, de amit a jelenlegi autónkkal tudunk csinálni, az segíteni fog nekünk a jövő évre” – hangsúlyozza Vasseur.

Szuzukában ismét 20 pontra tudták csökkenteni a lemaradást a Mercedeshez képest a világbajnokságban