неделя, април 28, 2024
HomeMotorsportsWSBK Портимао Суперпол: дуото на Kawasaki начело, жълти знамена създават хаос!

WSBK Портимао Суперпол: дуото на Kawasaki начело, жълти знамена създават хаос!

Джонатан Риа заема полпозишън в Портимао Световен шампионат по супербайк – Липса на обиколки в редиците – Алваро Баутиста не е на първа редица

Заводският пилот на Kawasaki Джонатан Риа си осигури полпозишън в Световния шампионат по супербайк в Портимао (Португалия). В Суперпол Реа победи 24-те си претенденти с обиколка от 1’39,620 сек.

Жълти флагове предизвикаха хаос във втората битка. Обиколките бяха отменени в редици. Лидерът в световния шампионат Алваро Баутиста (Ducati) не беше засегнат, но все пак пропусна да се класира на първа редица на стартовата решетка.

Преди Суперпол най-доброто време на Алваро Баутиста в FT3 (1:39.811 минути) беше най-бързата обиколка за уикенда. В първата битка в Суперпол двамата заводски пилоти на Kawasaki се придвижиха в челото. Алекс Лоус обиколи пистата за 1:39,762 минути и оглави класирането пред съотборника си Джонатан Риа. Алваро Баутиста се класира трети, а Филип Йотл (GoEleven-Ducati) се класира на P6.

При втория опит Джонатан Реа подобри времето на съотборника си и излезе начело с обиколка за 1:39,620 мин. Алекс Лоус катастрофира по време на втория стинт, както и пилотът на Honda Хави Вьорге. Жълти флагове предизвикаха хаос.

Джонатан Риа с перфектно време за полпозишън

Най-бързото време на Джонатан Риа не беше застрашено. Заради жълтите знамена редица обиколки бяха отменени. Това изигра лоша шега на Алекс Лоус, който успя да си осигури второто място на стартовата решетка, въпреки че катастрофира.

Състезателят на Yamaha Андреа Локатели даде трето най-добро време, но ще трябва да стартира от задната част на полето, тъй като пренебрегна сигналите на флаговете в предишния уикенд в Арагон, когато получи техническа повреда. Затова съотборникът му Топрак Разгатлиоглу се придвижва до третата позиция и има добра видимост на старта.

Световният шампион Алваро Баутиста само на втора редица

Лидерът в Световния шампионат Алваро Баутиста завърши Суперпол на P5 и е четвърти на стартовата решетка. Втората редица на стартовата решетка се допълва от Икер Лекуона (Honda) и Михаел ван дер Марк (BMW)

Данило Петручи (Barni-Ducati) завърши Superpole в P8 и е седми на стартовата решетка за първото състезание днес следобед. На третата редица на стартовата решетка се класираха също Реми Гарднър (GRT-Yamaha) и Филип Йотл (GoEleven-Ducati). Гарднър и Йотъл отпаднаха от обиколките.

Скот Рединг не изживя безпроблемно Суперпол. Имаше технически проблем с BMW M1000RR на британеца. Рединг върна мотоциклета в бокса и успя да направи втори опит, което му осигури десета позиция на стартовата решетка.

BMW надхвърля максималния брой двигатели за Лорис Баз

Гарет Герлоф (Bonovo-BMW) и Михаел Риналди (Ducati) допълниха четвъртата редица на стартовата решетка. На Rinaldi бе отнета най-бързата обиколка, която щеше да е достатъчна за първа редица на стартовата решетка.

Доминик Егертер (GRT-Yamaha) завърши Superpole на P17. Поради наказанията на Андреа Локатели и Лорис Баз (Bonovo-BMW), Егертер се придвижи до 15-о място на стартовата решетка. Баз също се премества в задната част на стартовата решетка, тъй като неговият отбор използва допълнителен двигател.