vasárnap, április 28, 2024
HomeMotorsportsWSBK Portimao (1. forduló): Razgatlioglu nyer, Rea több pontot veszít

WSBK Portimao (1. forduló): Razgatlioglu nyer, Rea több pontot veszít

Toprak Razgatlioglu megszerezte a győzelmet a Superbike-világbajnokság Portimaóban rendezett rövidített szombati futamán – Jonathan Rea újabb pontokat veszít

A Yamaha gyári versenyzője, Toprak Razgatlioglu nyerte a Superbike-világbajnokság első futamát Portimaóban. A Superbike-világbajnok a világbajnokságot vezető Alvaro Bautistát (Ducati) és a rekordbajnok Jonathan Reát (Kawasaki) előzte meg (lásd a futam eredményét). Razgatlioglu így öt pontot tudott behozni Bautistára. Rea újabb négy pontot veszített a világbajnokság éllovasával szemben (az összesített tabellán).

Jonathan Rea az első futamot a pole pozícióból kezdte. A brit a rajtrács első sorában állt Toprak Razgatlioglu és Alex Lowes (Kawasaki) mellett. Alvaro Bautista a negyedik rajtkockából indult a versenyen. Philipp Öttl (GoEleven-Ducati) a P12., Marvin Fritz (YART-Yamaha) a P23. helyen végzett.

A Supersport 300 versenyen történt súlyos baleset miatt az első WSBK futamot nem tudták a tervezett időpontban, 15:00-kor (MESZ) elindítani. Mivel a mentőhelikopter nem tért vissza időben, a verseny csak 16:15-kor kezdődött. A versenytávot 14 körre rövidítették.

Jonathan Rea az élen a rajt után

A rajtnál Rea jól tartotta magát az élen. Razgatlioglu a második helyre állt fel, de Lowes már az első körben megelőzte. Bautista az ötödik helyen végzett Ducati-pilótája, Axel Bassani mögött. Philipp Öttl az első körben sok pozíciót veszített és csak a 20. helyen állt, míg Marvin Fritz a 18. helyre tudta felküzdeni magát

Rea adta meg a tempót az élen. Razgatlioglu nehezen tudta követni a 65-ös Kawasakit. Lowes a második körben két pozíciót veszített a Ducati versenyzőivel, Bassanival és Bautistával szemben. Rea két kör után egy 1’40.604-es körrel kissé elhúzott, de Razgatlioglu a harmadik körben 1’40.328-as idővel kontrázott.

Toprak Razgatlioglu agresszívan veszi fel a harcot Jonathan Reával

Lassú kezdés után Razgatlioglu felvette a tempót, és ütőtávolságon belül volt Reához képest. De Bassani is képes volt lépést tartani. A hatodik kör elején Razgatlioglu agresszívan meglökte Reát az 1-es kanyarban, akinek fel kellett egyenesítenie a motorját. Rea elvesztette lendületét és hirtelen 0,5 másodperccel lemaradt Razgatlioglu mögött.

Razgatlioglu azonban nem tudta lerázni üldözőit. Az első 5 helyezett 1,5 másodpercen belülre került egymáshoz képest, közvetlenül a verseny felénél. Bautista a nyolcadik kör elején támadást indított Bassani ellen, de az olasz kontrázott. Bautistának keményen meg kellett küzdenie a Ducati-belső párharcban a győzelemért. Ez Razgatlioglu és Rea kezére játszott, akik egy kicsit el tudtak húzni.

Alvaro Bautista kihívja Jonathan Reát

Bautista volt a leggyorsabb versenyző a futam utolsó harmadának elején, és jó köridőkkel küzdötte fel magát az élen álló duóhoz. Razgatlioglu irányította a vezetést, de mögötte párbaj alakult ki Rea és Bautista között. A célegyenesben Bautista különösebb gond nélkül előzött, de négy körrel a futam vége előtt az 1-es kanyarban lefékezett, és elvesztette második pozícióját Rea előtt.

Razgatlioglu előnye több mint 1,2 másodpercre nőtt. Bautista három körrel a vége előtt ismét megelőzte Reát, és a következő kanyarokban megőrizte pozícióját. Rea nem tudott válaszolni, és meg kellett elégednie a harmadik hellyel.

Toprak Razgatlioglu csak öt pontot tud behozni

Az első három helyezett sorrendje nem változott az utolsó körökben. Razgatlioglu fölényes győzelmet aratott, megelőzve Bautistát és Reát. A negyedik helyért kemény küzdelem folyt. Lowes gyorsabb volt Bassaninál, de az olasz minden erejével védekezett. Bassani volt a legjobb nem gyári versenyző a negyedik helyen. A Lowes zárta az első 5 helyet.

A hatodik helyet a Yamaha gyári versenyzője, Andrea Locatelli szerezte meg. Michael Ruben Rinaldi (Ducati) és Xavi Vierge (Honda) a hetedik és nyolcadik helyen követte. Loris Baz (Bonovo) volt a legjobb BMW-s a kilencedik helyen. Brand kollégája, Scott Redding az utolsó körben bukott, és a 18. helyre sorolták.

Philipp Öttl egy nehéz első kör után felküzdötte magát a tizenkettedik helyre, és fontos pontokat gyűjtött a bajnokság szempontjából. Öttl 21,6 másodperccel maradt le a célban. Honfitársa, Marvin Fritz 14 kör után 39,0 másodperces hátránnyal a 21. helyre csúszott vissza.