csütörtök, május 9, 2024
HomeFootballWerner minden gólban részt vett: A Chelsea kiharcolta a negyeddöntőbe jutást

Werner minden gólban részt vett: A Chelsea kiharcolta a negyeddöntőbe jutást

A Chelsea FC 3-2-es győzelmet harcolt ki a Luton Town ellen. A favoritok kétszer is hátrányba kerültek az FA-kupa legjobb 16 között, de a második félidő domináns játékának köszönhetően megfordították a mérkőzést.

A Chelsea múlt vasárnap, a Liverpool elleni Ligakupa-döntőben (10:11 büntetőpárbaj után) elszalasztotta az első esélyét a kupagyőzelemre, így a Kékeknek már csak az FA-kupa maradt, mint esély a nemzeti kupa megnyerésére. A másodosztályú Luton Town elleni 16. fordulóra a Chelsea edzője, Thomas Tuchel kilenc helyen változtatott kezdő tizenegyet állított fel. A Liverpool ellen már csak Rüdiger és Mount volt a kezdőcsapatban. Werner is kezdhette az elejéről.

Elég a favoritokról beszélni – a Luton már a kezdőrúgástól kezdve magára vonta a figyelmet: a Championship hatodik helyezettje rögtön lendületesen kezdett, amikor Berry kevesebb mint két perc elteltével balról szögletet ütött. Burke az első kapufánál hagyta átcsúszni a labdát a feje felett, és a hosszú sarokba irányította (2.). A meglepetés tökéletes volt: a Luton vezetett a Chelsea ellen!

A Luton fergeteges kezdését azonban elrontotta, hogy Steer kapus kifutás közben megsérült, és le kellett cserélni (14.). Hogy a másodosztályú klubnak van egy méltó helyettese a kapusposzton, az nem sokkal később kiderült. De előbb egyenlített a Chelsea: Werner révén Saul kapta a labdát a büntetővonalon. A spanyol vette a méretet és a jobb alsó sarokba lőtt (27.).

Cornick sokkolja a Chelsea-t a szünet előtt

Chelsea több jó befejezéssel kezdte a nyomasztó időszakot. Az immár a Luton kapujában álló Isted azonban meghiúsította Saul (32.), Kenedy (33.) és Lukaku (35.) lehetőségeit. A londoni nyomás közepette Cornick hirtelen egyedül találta magát Kepa előtt. A csatár biztonságosan a jobb sarokba fejelt – és ismét a másodosztályú csapat vezetett (40.).

A térfélcsere után szinte kizárólag a londoniak játszottak. Egyedül a Chelsea támadójátékából hiányzott a pontosság, így eleinte nem voltak veszélyes befejezések. De aztán Loftus-Cheek egy remekbe szabott labdát ütött Wernerhez, aki az első érintéssel elvitte a labdát, a másodikkal pedig az egyenlítő gólt szerezte (68.).

Nem jön semmi a Lutonból – Lukaku dönt

A Luton nem tudott saját támadóakciót kialakítani, ehelyett nem sokkal később kapta a következő gólt: ezúttal Werner tette le a labdát Lukakunak, aki közelről talált be (78.).

A meccs megfordult, és a Chelsea most már magabiztosan és biztosan hozta a győzelmet a célegyenesben. Magabiztosabban, mint ahogy az a félidőben várható lett volna. A Luton megnehezítette a klubvilágbajnokok dolgát, de nem tudott építkezni az erős első félidőre.

Jövő szombaton mindkét csapat számára folytatódik a bajnokság: a Luton a Middlesbrough FC ellen lép pályára a Championshipben (16:00). A Chelsea FC ugyanakkor a Burnley FC vendége lesz.