kedd, április 23, 2024
HomeBasketballWeiler-Babb eldobja a győzelmet: a Bayern thrillert veszített a Milan ellen

Weiler-Babb eldobja a győzelmet: a Bayern thrillert veszített a Milan ellen

Az Euroliga negyedik játéknapján a Bayern az első győzelmében reménykedett – és úgy tűnt, ez elérhető közelségbe is kerül, de végül a milánóiak örülhettek, 83-81-re nyertek.

Végül nem jött össze az első hazai győzelem az Euroligában az új szezonban, bár 5483 néző előtt mindenképpen benne volt a lehetőségek között. Az olasz bajnok Emporio Armani Milan ellen a müncheniek egy ponton még 14 ponttal is vezettek – és végül mégis 81:83 (43:37) arányban kikaptak.

A bajorok jól kezdték a meccset, magas százalékban lőtték a gólokat és labdavesztésre kényszerítették ellenfelüket. A jutalom: Andrea Trinchieri vezetőedző csapata 15 perc után 40:26-ra vezetett, de aztán a hazaiak kicsit kiengedtek, a Milan pedig feljavult, és a szünetre hat pontra csökkentette a különbséget.

A harmadik negyedben a személyi problémák – Augustine Rubit teljesen hiányzott, míg Othello Hunter a második negyed közepén távozott – és az ezzel járó méretproblémák ellenére is kilenc ponttal vezettek a bajorok, de a Milan egy időközi 17:5-ös futásnak köszönhetően visszajött, sőt, elhúzott. Az FCB azonban kitartott, és egy olyan drámai végjátékot produkált, amely izgalmakban nehezen felülmúlható volt.

Weiler-Babb ideges – Zipser szerencsétlen

Az első védő Billy Baron 21,3 másodperccel a vége előtt egy hárompontossal 83-81-re vezetéshez juttatta a Milant, de Nick Weiler-Babbet faultolták az ellentámadásnál. A 26 éves játékosnak három másodperccel a vége előtt két büntetője volt az órán, és így a győzelem vagy legalább a hosszabbítás a kezében, de a válogatott játékos mindkét dobást kihagyta, és megpecsételte a keserű vereséget, már csak azért is, mert Zipser utolsó szirénával a saját térfeléről leadott dobása éppen célt tévesztett.

„Közben bebizonyítottuk, hogy mire vagyunk képesek” – mutatott rá Paul Zipser a „MagentaSport”-nak a mérkőzés után, de azt is elismerte: „Keserű volt, de így is jó”. Maga Zipser a súlyos agyműtétje után kezd visszatérni régi formájához, 13 ponttal zárt. „Egyre jobb és jobb lesz velem.”

Cassius Winston 20 pontjával a Bayern legjobb dobója volt, akik most jövő pénteken a Vörös Csillag Belgrád otthonában várják első Euroliga-győzelmüket. Nicolo Melli volt az olaszok legjobb pontszerzője (17 pont), míg a német válogatott center, Johannes Voigtmann kevés játékidőt kapott, mindössze hét perc alatt két pontot szerzett és két lepattanót szedett.

Bayern München – Armani Milan 81:83 (43:37)

A legjobb góllövők Bayern München: Winston (20), Zipser (13), Obst (12), Jaramaz (10).
Armani Milan: Melli (17), Davies (14), Pangos (13), Hines (10)