четвъртък, април 25, 2024
HomeBasketballВайлер-Баб хвърля победата: Байерн губи трилър срещу Милан

Вайлер-Баб хвърля победата: Байерн губи трилър срещу Милан

На четвъртия ден от Евролигата Байерн се надяваше на първата си победа – и тя изглеждаше на една ръка разстояние, но в крайна сметка се радваха гостите от Милано, които спечелиха с 83-81.

В крайна сметка първата домакинска победа в Евролигата през новия сезон остана без резултат, въпреки че определено беше възможна пред 5483 зрители. Срещу италианския шампион Емпорио Армани Милано мюнхенският отбор в един момент имаше дори 14 точки аванс – и въпреки това в крайна сметка загуби с 81:83 (43:37).

Баварците започнаха добре мача, вкараха голям брой голове и принудиха съперниците си да губят топката. Наградата: Отборът на старши треньора Андреа Тринкиери поведе с 40:26 след 15 минути, но след това домакините малко се отпуснаха, а Милан се активизира и намали разликата до шест точки на почивката.

Въпреки кадровите проблеми – Аугустин Рубит отсъстваше напълно, а Отело Хънтър напусна в средата на втората четвърт – и съпътстващите ги проблеми с размерите, баварците все още имаха преднина от 9 точки в третата четвърт, но Милан се върна благодарение на междинна серия от 17:5 и дори дръпна напред. Въпреки това FCB удържа и направи драматичен финал, който трудно можеше да бъде надминат по отношение на напрежението.

Weiler-Babb показва нерви – Зипсер няма късмет

Първият гард Били Барон даде преднина на Милан с тройка 21,3 секунди преди края, но Ник Вайлер-Баб беше фаулиран при контраатаката. 26-годишният играч имаше две свободни хвърляния три секунди преди края на мача и по този начин победата или поне продължението бяха в ръцете му, но националният играч пропусна и двете хвърляния и подпечата горчивото поражение, включително и защото хвърлянето на Зипсър с финалната сирена от собствената му половина просто не попадна в целта.

„Междувременно доказахме на какво сме способни“, изтъкна Пол Ципсър пред „МагентаСпорт“ след мача, но и призна: „Беше горчиво, но все пак добро.“ Самият Зипсър е на път да си върне старата форма след тежката мозъчна операция, той завърши с 13 точки. „С мен става все по-добре и по-добре.“

С 20 точки Касиус Уинстън беше най-добрият реализатор за Байерн, който сега търси първата си победа в Евролигата в мача с Цървена звезда Белград следващия петък. Николо Мели беше най-резултатен за италианците (17 точки), а германският национален център Йоханес Фойгтман получи малко игрово време, като вкара две точки и взе две борби само за седем минути.

Bayern Munich – Armani Milan 81:83 (43:37)

Най-добрият голмайстор Байерн Мюнхен: Winston (20), Zipser (13), Obst (12), Jaramaz (10).
Armani Milan: Melli (17), Davies (14), Pangos (13), Hines (10)