szombat, május 4, 2024
HomeFootballVlahovicsot fütyülik - és a Juve furcsa győztes gólja

Vlahovicsot fütyülik – és a Juve furcsa győztes gólja

A Coppa elődöntőjének első mérkőzése mindenekelőtt egyet kínált: merész támadófocit az AC Firenzétől. A toszkánok azonban a kifütyült Vlahovics visszatérésével nem szereztek gólt a Juventus elleni összecsapáson. Más volt a helyzet a higgadt Öreg Hölgy esetében, aki a vége előtt elhallgattatta a stadiont.

Egy öngól mindig keserű, de ez most különösen súlyos volt: amikor a Coppa-elődöntőben éppen csak csereként beállt Venuti Cuadrado éles keresztlabdáját véletlenül a saját kapujába tisztázta úgy, hogy nem volt mögötte ellenfél, máris járt a hosszabbítás (90.+1). A végeredmény 0:1 volt az AC Firenze szempontjából, akiknek természetesen még hátravan az április közepén esedékes Juventus elleni visszavágó.

A szerencsétlenül járt lila játékos, Venuti arcán is látszott, mennyire nem volt helyénvaló a gól.

A végén a Viola végig hozta a meccset az Artemio Franchi otthonában. A bátor támadófoci robusztus és rendkívül koncentrált védőmunkával párosult, amit különösen Vlahovic érzett. A téli újoncnak és 70 millió eurós embernek, akit mindig füttyökkel és cicahangokkal fogadtak, amikor visszatért korábbi klubjához, nem volt könnyű dolga Milenkovic és Igor ellen. Pedig éppen a Firenzében már nem annyira szívesen látott szerb volt az, aki 1:0-ra alakíthatta volna az eredményt. A Juve célpontja egy pimasz lobbanással nem tudta legyőzni a jól reagáló AC-kapus Terraccianót (56.).

Ikoné nagyon bosszús lehet

De az 1:0 itt sem lett volna megérdemelt – és később sem röviddel a meccs vége előtt egy öngól révén. A Bianconeri támadásban sokat hibázott, szinte kizárólag a védekezésre koncentrált, és maga is gyakran volt a szerencsével vagy a kapus Perinnel egy ligában.

Saponara (6.), Bonaventura (14. és 18.) és Ikoné (26.) nem szerzett gólt. Utóbbi még a parádés csúcslehetőséget is elszalasztotta, a szinte üres kapu előtt a bal felső kapufa mellé tartó lövéssel nem talált be (48.). Ráadásul Biraghi is mellé lőtt (58.), míg a Juventusnál Joker Cuadrado legalább közel járt (78.). Cuadradónak azonban megvolt a maga pillanata, amikor a hosszabbítás első percében ő adta az asszisztot Venuti 1:0-ás góljához.