събота, май 4, 2024
HomeFootballСвирки за Влахович - и любопитен победен гол на Юве

Свирки за Влахович – и любопитен победен гол на Юве

Първият мач от полуфинала на Копа предложи преди всичко едно: смел атакуващ футбол от страна на AC Флоренция. Въпреки това тосканците не успяха да отбележат гол в сблъсъка си с Ювентус при завръщането на освиркания Влахович. Различна беше историята на хладнокръвната Стара дама, която смълча стадиона точно преди края.

Самостоятелният гол винаги е горчив, но този натежа особено много: когато Венути, който току-що бе влязъл като резерва в този полуфинал на Coppa, случайно изчисти острото центриране на Куадрадо в собствената си врата, без да има противник зад гърба си, времето за игра вече течеше (90.+1). Резултатът беше 0:1 от гледна точка на AC Florence, който, разбира се, все още трябва да очаква втория мач в Ювентус в средата на април.

Нещо повече, лицето на Венути, нещастния играч в лилаво, показа колко нелепо е бил голът.

В крайна сметка Виола направи играта през цялото време у дома на Артемио Франки. Дръзкият атакуващ футбол беше съчетан със здрава и силно концентрирана работа в защита, което се усещаше най-вече от Влахович. Зимното попълнение и 70-милионният играч, който при завръщането си в бившия си клуб винаги е посрещан с освирквания и викове, не се справи лесно с Миленкович и Игор. И все пак именно сърбинът, който вече не е толкова желан във Флоренция, можеше да направи 1:0. С нахален лоб таранът на Юве не успя да преодолее добре реагиралия страж на AC Терачано (56.).

Иконе трябва да е най-раздразнен

Но 1:0 нямаше да бъде заслужено тук – а и не по-късно малко преди края на мача чрез автогол. Бианконерите бяха виновни за много офанзиви, като се концентрираха почти изцяло върху работата в защита, а самите те често бяха в лига с късмет или вратаря Перин.

Сапонара (6.), Бонавентура (14. и 18.) и Иконе (26.) не успяха да отбележат. Последният дори пропусна най-добрата възможност par excellence, като не успя да вкара пред почти празната врата с удар в горния ляв ъгъл на вратата (48-и). Освен това Бираги също пропусна (58-ата минута), а Джокера Куадрадо беше близо до успеха на Ювентус (78-ата минута). Куадрадо обаче щеше да има своя момент в първата минута на продължението, когато асистира на Венути за 1:0.