kedd, április 30, 2024
HomeFootballVarázslatos Reyna Wright-kapcsolat: az USA visszatér a döntőbe

Varázslatos Reyna Wright-kapcsolat: az USA visszatér a döntőbe

Jamaica a vereség szélén tartja az USA-t, de aztán a „Reggae Boyz” betalál. A Dortmund korábbi játékosa végül a CONCACAF Nemzetek Ligája döntőjébe vezeti az USA-t

Az USA nem is kezdhetett volna rosszabbul. Gregg Berhalter csapata mindössze 34 másodperc után kapta az első (és egyetlen) gólt – ez a leggyorsabb gól, amit az USA az elmúlt évszázadban a kezdőrúgásból kapott. Gregory Leigh védhetetlen fejesével már korán nyomás alá helyezte a hanyagul és ötlettelenül játszó USA-t.

Az USA ezután szinte az egész mérkőzésen hátrányban volt. A hosszabbítás 6. percében Jamaica öngólja azonban hosszabbításra mentette az USA-t. A hosszabbításban a csereként beálló Haji Wright két gólja (96./109.) – mindkettőt a szintén a kispadról beszálló Giovanni Reyna készítette elő – bebiztosította az esélyt arra, hogy zsinórban másodszor is megnyerjék a Nemzetek Ligáját.

Csak amikor Jamaika kezdett elfáradni, akkor kezdtek az amerikaiak számára összejönni a dolgok. És hogyan. Az időközben megfordított 2:1 a korábbi dortmundi játékos, Reyna fantasztikus asszisztjának köszönhető, aki a középpályán szerzett labdát, majd tökéletes passzt adott Wrightnak, aki aztán higgadtan fejezte be a meccset. Wright góljával megerősítette azt a jó formát, amit nemrég az FA-kupa negyeddöntőjében mutatott a késői győztes góllal.

„Amikor szemkontaktusba kerülünk” – mondta Wright a meccs után a Paramount+-nak Reynáról – „tudom, hogy van köztünk kapcsolat.”

A Berhalterrel való nézeteltérés „már egyáltalán nem téma „

Kapcsolat, amely rendkívül fontos az amerikai csapat és Berhalter edző számára. Reyna és az edző közötti szakítás úgy tűnik, végleg megoldódott. „Nyilvánvalóan ami történt, megtörtént” – ismerte el a 21 éves középpályás a mérkőzés után. „De azt hiszem, mindketten annyira túl vagyunk rajta, és annyira a csapatra koncentrálunk, hogy ez már egyáltalán nem kérdés.”

Az USA most vasárnap Mexikóval játszik a címért. Az „El Tri” 3-0-ra verte Panamát az elődöntőben