петък, май 3, 2024
HomeFootballВълшебната връзка на Рейна Райт: САЩ се завръщат на финала

Вълшебната връзка на Рейна Райт: САЩ се завръщат на финала

Ямайка изправят САЩ на ръба на поражението, но след това „Reggae Boyz“ вкарват своя гол. Бившият играч на Дортмунд най-накрая извежда САЩ до финала на Лигата на нациите на КОНКАКАФ

САЩ не биха могли да започнат по-лошо. Отборът на Грег Берхалтер допусна първия (и единствен) гол само след 34 секунди – най-бързият гол, който САЩ са допускали от начален удар през последния век. Безспорният удар с глава на Грегъри Лий постави САЩ, които бяха небрежни и без вдъхновение, под напрежение още в самото начало.

Сега САЩ изоставаха почти през целия мач. Все пак автогол на Ямайка в 6-ата минута на продължението спаси САЩ от продължения. В допълнителното време два гола на резервата Хаджи Райт (96/109), и двата подготвени от Джовани Рейна, който също влезе от пейката, осигуриха шанса за спечелване на втора поредна титла в Лигата на нациите.

Едва когато Ямайка започна да се уморява, нещата започнаха да се получават за американците. И как. Резултатът 2:1, който междувременно обърна мача, бе резултат от фантастична асистенция на бившия играч на Дортмунд Рейна, който спечели топката в средата на терена и пусна перфектен пас към Райт, който след това завърши хладнокръвно. С гола си Райт затвърди добрата форма, която наскоро показа в четвъртфинала за Купата на Англия, с късен победен гол.

„Когато установим контакт с очите си“, каза Райт пред Paramount+ след мача за Рейна, „знам, че имаме връзка.“

Несъгласието с Берхалтер „вече изобщо не е проблем „

Връзка, която е изключително важна за отбора на САЩ и треньора Берхалтер. Разривът на Рейна с треньора изглежда е окончателно разрешен. „Очевидно е, че това, което се случи, се случи“, призна 21-годишният полузащитник след мача. „Но мисля, че и двамата сме толкова далеч от него и толкова съсредоточени върху групата, че вече изобщо не е проблем.“

СаЩ сега ще играят с Мексико за титлата в неделя. „Ел Три“ победи Панама с 3:0 на полуфинала