hétfő, április 29, 2024
HomeLa LigaUtolsó másodperc: Luuk de Jong döntetlent mentett a Barcának a derbin

Utolsó másodperc: Luuk de Jong döntetlent mentett a Barcának a derbin

Vasárnap este derbi volt Barcelonában. Fergeteges végjátékkal, hiszen a Barça az utolsó akcióval mentett pontot az Espanyol otthonából.

Az FC Barcelona szinte ugyanazzal a tizenegyessel kezdett a derbin, mint az Atletico elleni 4:2-es meccsen, csak Dest helyettesítette az eltiltott Dani Alvest. Ez azt jelentette, hogy Aubameyang és Dembelé kezdetben csak a kispadon kapott helyet. A két ex-dortmundi pedig azonnal meglátott valamit, ami nagyon tetszhetett nekik: Jordi Alba bal oldalról érkező keresztlabdája a jobb oldalon a büntetőterületen belül Pedrinél landolt, aki a második percben megszerezte a vezetést a Barçának.

Espanyol ötletek nélkül – és akkor jön Darder

Ez persze álomkezdés volt a kedvencek számára, akik innentől kezdve igyekeztek irányítani a játékot. Védekezésben a Blaugrana nem engedett semmit, nagyon jól védekezett. Nagy volt a tűz a játékban, a nézők felforrósították a mérkőzést. Esélyekből azonban nem sokat lehetett látni, Traoré lőtt egy röplabdát Diego Lopez irányába, de a kapus résen volt (38.). Az Espanyol támadásban küszködött, és szinte semmi ötlete nem volt. A szünet előtt azonban megvillantak a hazaiak: Darder túl nagy teret kapott a büntetőterületen kívül, és 18 méterről, remek lövőtechnikával a jobb oldalon átvágva a kapuba helyezte a labdát, így 1-1 volt a szünetben (40.).

De Tomas kihasználja Garcia hibáját

A szünet után ismét a vendégek kezdték jobban a mérkőzést, Gavi állítólag előnybe hozta a kedvenceket (56.). Gólját azonban felülvizsgálták, és megadták, mivel Frenkie de Jong a játékvezetés során offside volt. Keserves percek következtek a Barça számára, hiszen az érvénytelenített gól után a Blaugrana hátulról kapott gólt: Garcia rossz helyezkedési hibája után de Tomas szabaddá vált, a gólszerző pedig nem hagyta magát, és megszerezte szezonbeli 13. gólját (64.).

Hektikus zárószakasz három vörössel – és Luuk de Jonggal!

Az esélytelenek jó úton haladtak, hogy megdöntsék a favoritokat. A házigazdák a záró szakasz végéig nem engedtek semmit sem történni. A csereként beálló Luuk de Jong azonban nagyobb lendületet vitt a Barça támadójátékába, de a hosszabbítás első percében a fejese fölé szállt. Aztán színes lett a helyzet, hiszen az Espanyol játékosa, Nico szabálytalankodott Piquéval szemben, sárgát látott érte, majd összeakaszkodott a védővel, ami után mindketten sárga-pirosra lettek kiállítva (90.+3).

Hektikus volt, a vendégek mindent bedobtak előre – és meg is lett a jutalmuk: a meccs utolsó akciójában Traoré találta meg Luuk de Jongot, aki bólintott a vendégek által sokat ünnepelt, kései egyenlítő gólba (90.+6). Micsoda befejezése volt ennek a meccsnek – amelyben az Espanyol játékosa, Manu Morlanes még egy sima pirosat is látott. Ő – vélhetően közvetlenül a gól után – túl sokat reklamált.