vasárnap, április 28, 2024
HomeBasketball"Többet kell nyújtani": a Bayern ellopta az első meccset Bonnban

„Többet kell nyújtani”: a Bayern ellopta az első meccset Bonnban

A bajorok végül egyértelműen, 80:68-ra nyerték a Telekom Baskets Bonnban a BBL rájátszás elődöntős sorozatának első mérkőzését, és ezzel ellopták a hazai pálya előnyét a Rajna-vidékiektől.

Az FC Bayern München nyerte az első rájátszás elődöntőjét a Telekom Baskets Bonn otthonában. A címvédő egy erős második félidőt követően 80-68 (33-35) arányban nyert a főcsoport-második szombat este, és átvette a vezetést a best-of-five sorozatban. Az öt lehetséges mérkőzésből a másodikra hétfőn (20:30/Sport1 és MagentaSport) kerül sor, ismét Bonnban.

„Meg kell találni az utat a sorozatba, ez ma csak a második félidőben sikerült” – mondta a MagentaSportnak a vendégek edzője, Andrea Trinchieri. 1-0 most, se több, se kevesebb. A Bonn erősen vissza fog jönni, ezért meccsről meccsre kell emelnünk a szintünket.” A Bonn edzője, Tuomas Iisalo „nem a legjobb játékot” látta csapatától, „Európa egyik legjobb csapata ellen többet kell nyújtani. 48 óránk van arra, hogy megoldást találjunk.”

Mindkét csapatnak meglepően nagy nehézségekbe ütközött, hogy egyáltalán gólt szerezzenek az első szakaszokban. A Bonn csak négy perc elteltével szerezte első pontját egy büntetőből, míg a Bayern hat pontot szerzett. Az első negyed végére a csapatok pontosabbá váltak. A vendégek 19:18-ra nyerték az első harmadot.

Jackson-Cartwright „csak” 14 pontot szerez

Az

Bonn a szünetre megfordította a sokáig szoros mérkőzést (35:33), bár a Hamburg elleni negyeddöntőben remeklő Peter Jackson-Cartwright még nem volt csúcsformában. Az amerikai-amerikai, akit a Bundesliga legjobb játékosának választottak, 14 pontot szerzett.

A második félidőben aztán a Bayern megmutatta erejét. Ognjen Jaramaz és Vladimir Lucic vezetésével 59-51-re vezetett Andrea Trinchieri edző csapata 30 perc után. Az Euroliga negyeddöntősök nem hagyták veszni ezt az előnyt, és megszerezték első győzelmüket. A legjobb pontszerző a bajor Lucic volt 19 ponttal.