неделя, април 28, 2024
HomeBasketball"Трябва да даваш повече": Байерн открадна първия мач в Бон

„Трябва да даваш повече“: Байерн открадна първия мач в Бон

Баварците спечелиха първия мач от полуфиналната серия в плейофите на BBL в Telekom Baskets Bonn категорично с 80:68 в края и по този начин отнеха домакинското предимство на Рейнландците.

ФК Байерн Мюнхен спечели първия полуфинал от плейофите в Telekom Baskets Bonn. Претендентът за титлата спечели с 80:68 (33:35) в събота вечер след силно второ полувреме и поведе в серията от пет мача. Вторият от петте възможни мача ще се проведе в понеделник (20:30/Sport1 и MagentaSport) отново в Бон.

„Трябва да намериш пътя към серията, а ние го направихме едва през второто полувреме днес“, заяви треньорът на гостите Андреа Тринчиери пред MagentaSport. „Сега е 1:0, нито повече, нито по-малко. Бон ще се върне със силна игра, така че трябва да повишаваме нивото си гейм след гейм.“ Треньорът на Бон Туомас Айсало видя „не най-добрата игра“ на своя отбор: „Срещу един от най-добрите отбори в Европа трябва да постигнеш повече. Имаме 48 часа, за да намерим решения.“

И двата отбора имаха изненадващо големи трудности да отбележат гол в ранните етапи. Бон вкара първата си точка едва след четири минути от свободен удар, докато Байерн успя да отбележи шест точки. До края на първата четвърт отборите станаха по-точни. Гостите спечелиха първия период с 19:18.

Jackson-Cartwright прави „само“ 14 точки

До почивката

Bonn обърна играта, която дълго време беше равностойна (35:33), въпреки че Питър Джаксън-Картрайт, който се представи отлично в четвъртфинала срещу Хамбург, все още не беше във върхова форма. Американецът от САЩ, който беше избран за най-добър играч в Бундеслигата, отбеляза 14 точки.

През второто полувреме Байерн показа силата си. Водени от Огнен Ярамаз и Владимир Лучич, момчетата на треньора Андреа Тринкиери поведоха с 59:51 след 30 минути. Четвъртфиналистите в Евролигата не допуснаха тази преднина да им се изплъзне и постигнаха първата си победа. Най-добър реализатор беше Лучич от Бавария с 19 точки.