csütörtök, május 2, 2024
HomeFootballTestre szabott kezdés: Marokkó legyőzte az ártalmatlan Tanzániát

Testre szabott kezdés: Marokkó legyőzte az ártalmatlan Tanzániát

Marokkó kényelmes, 3-0-s győzelemmel kezdte meg az Afrika-kupa F-csoportjának küzdelmeit az összességében túlságosan is veszélytelen Tanzánia ellen

Az első nagyjából 30 percben nehezen lendült játékba a kezdeti jól helyezkedő tanzániaiak ellen a favorit Marokkó, amelynek edzője, Walid Regragui a még mindig sérüléssel bajlódó Noussair Mazraouit nélkülözni kényszerült, de behívta többek között Achraf Hakimit (PSG) és Sofyan Amrabatot (Man United).

Hakim Ziyech szabadrúgása végül 1-0-s marokkói vezetéshez vezetett: a tanzániai kapus, Aishi Manula hárította a támadó megpattanó lövését, de a védő Romain Saiss leporolta, és a félidőre egyenlített (30′).

Marokkó ellen: Mirosit figyelmeztették

A szünet után durvábbá vált a játék. Ez Novatus Miroshi sárga lapjában csúcsosodott ki, aki már a félidő előtt is látott sárgát, és megkapta második figyelmeztetését, amiért késett Azzedine Ounahi ellen – és ennek következtében kiállították (70′).

Érdekesség: a Shakhtar Donyeck játékosa novemberben már kapott sárga lapot a marokkóiak elleni tanzániai világbajnoki selejtezőn (0:2) – akkor a 65. percben.

Kettős passz: Adli állítja be Ounahi 2:0-ját

Mivel már tíz tanzániai volt a pályán, a marokkóiak fölényes játéka aztán egyértelművé tette a dolgokat: Ounahi 2-0-ra szépített (77′) a néhány perccel korábban a Leverkusenbe beálló Amine Adlival való egykettőst követően. Hakimi a 80. percben a középcsatár Youssef En-Nesyri elé állította a 3-0-s végeredményt

Marokkó az F csoport 2. játéknapján, vasárnap (15:00) a DR Kongóval csap össze. Tanzánia néhány órával később (18 óra) Zambiával játszik.