vasárnap, május 5, 2024
HomeBasketballSzerbia bejutott a döntőbe - Kanada álma szertefoszlott az elődöntőben

Szerbia bejutott a döntőbe – Kanada álma szertefoszlott az elődöntőben

Manilában Szerbia először vette be a jegyét a kosárlabda-világbajnokság döntőjébe. Az erős Bogdan Bogdanovics csapata 95-86-ra nyert az NBA-profikkal teletűzdelt kanadaiak ellen.

Svetislav Pesic 74 évesen újra világbajnok lehet. A veterán edző és korábbi DBB-edző a szerbeket pénteken Manilában a favorit Kanada elleni 95-86-os (52-39) győzelemmel vezette a kosárlabda-világbajnokság döntőjébe, és már csak egy győzelemre van attól, hogy 2002 után ismét megkoronázzák.

Szerbia a nyáron az NBA-bajnok Nikola Jokics nélkül lép pályára, akit jelenleg a világ legjobb játékosának tartanak. A hárompontos-specialista Bogdan Bogdanovic (23 pont) megerősítette kiváló formáját, és a legjobb dobó volt a szerbeknél, akik 2017 óta először nyernek érmet egy nagy eseményen. Bogdanovic tizenkét mezőnykísérletéből nyolcat értékesített, köztük négy kísérletből három sikeres hármast. Nikola Milutinov is dupla-duplával járult hozzá a sikerhez 16 ponttal (6/6 mezőnyből) és tíz lepattanóval.

Szerbia a döntőben Németországgal vagy az USA-val találkozik

Vasárnap a döntőben az USA – Németország mérkőzés győztese ellen lép pályára. Pesic 2002-ben Jugoszláviával már volt világbajnok, valamint 1993-ban Németországgal és 2001-ben Jugoszláviával Európa-bajnok. Kollektívaként működő csapata meglepően jól tartotta magát a Shai Gilgeous-Alexander körüli kanadaiak NBA sztáregyüttese ellen.

Szerbia álomrajtot vett és korán vezetést szerzett, a második negyed vége felé Pesics csapata már 15 ponttal is elhúzott az észak-amerikaiaktól. Ebből Kanada végül nem tudott felállni. Gilgeous-Alexander, a torna eddigi legjobb játékosa 15 pontot és tíz asszisztot jegyzett a Mall of Asia Arénában 8630 néző előtt. Csapattársa, R.J. Barrett (23 pont) későn lendült be.

A kanadaiak korábban a tornán legyőzték az európai társfavorit Franciaországot, Spanyolországot és a sztárjátékos Luka Doncicot is soraiban tudó Szlovéniát, és a torna legnagyobb favoritjának számító USA legnehezebb ellenfelének számítottak. Most vasárnap (10.30) a bronzéremért szállnak harcba. Kanadának ez lenne az első érme világbajnokságon.