HomePremier LeagueSzabadrúgás-variáció és Alvarez duplája: a ManCity marad az élen

Szabadrúgás-variáció és Alvarez duplája: a ManCity marad az élen

A Manchester City megérdemelten verte a Burnley-t, amelyet az Égszínkékek neves edzője, Vincent Kompany előléptetett. A kötelességük teljesítése lehetővé teszi Pep Guardiola és társai számára, hogy továbbra is a címvédésről álmodozzanak

WK

A Tottenham elleni 1-0-s FA-kupa győzelemhez képest több játékost is bevetett Pep Guadiola, a ManCity edzője – De Bruyne és Doku is új volt a támadósorban – csak a hajrában akadtak gondjai. Az argentin világbajnok Alvarez a 16. percben fejjel szerzett gólt 1-0. A csatár nem volt nyomás alatt, ahogy az asszisztot adó Matheus Nunes sem félgőzzel.

Nem sokkal később a 24. születésnapját ünneplő Alvarez, aki a felépült Haaland helyett kapott elsőbbséget, növelte az előnyt: a csatár De Bruyne finoman elvégzett szabadrúgása után szabadon pattant a büntetőterületen belül, és higgadtan megőrizte a higgadtságát (22′). A szünetben megérdemelt volt a vezetés, a Burnley teljesen dominált

Rodri gólja másodpercekkel a szünet után

Másodpercekkel a folytatás után még rosszabbul jött ki az ex-polgár Vincent Kompany csapatának: Rodri ügyesen fejelt a kapuba, és ezzel 3-0-ra alakította az Égszínkékek javára a végeredményt (46′). Amdouni pedig ahelyett, hogy kihasználta volna az egyetlen gólszerzési lehetőséget, szerencsétlenül hibázott (51.).

A Clarets egyszerűen túl veszélytelen volt a kapu előtt, de legalább a ManCity-t távol tartották a saját térfelüktől. A meccs a végéig döcögött. Az Égszínkékek számára pozitívum, hogy Haaland a 71. percben ünnepelhette a visszatérését

Fofana szerezte a becsületgólt

Még rosszabb volt Guardiola csapatának, hogy a Burnley tulajdonképpen a vigaszgólt szerezte: az ex-Union-játékos Fofana készítette elő Al-Dakhil késői gólját (90.+3)

A következő játéknapon 21 órakor a ManCity a Brentford FC-t fogadja. A második helyezett szeretné tartani a lépést a listavezető Liverpool FC-vel, amely előző nap az élcsapat Arsenal FC-t fogadja (17.30).