vasárnap, május 12, 2024
HomeTennisSinner megállította a "sokkolt" Djokovicot Melbourne-ben

Sinner megállította a „sokkolt” Djokovicot Melbourne-ben

Melbourne királyát letaszították a trónról. Novak Djokovic keserű vereséget szenvedett az Australian Open elődöntőjében. Ellenfele először jutott be egy Grand Slam-torna döntőjébe

Az olasz Jannik Sinner demizsonozta a címvédő Novak Djokovicot az Australian Open elődöntőjében, és véget vetett a szerb megasorozatának Melbourne-ben. Sinner 6:1, 6:2, 6:7 (6:8), 6:3 arányban verte a világelsőt, és ezzel először jutott Grand Slam-torna döntőjébe. A 22 éves játékos a második meccslabdáját 3:22 óra után váltotta gólra.

Djokovicnak, aki tízszer nyerte meg az Australian Opent, ez volt élete első elődöntős veresége kedvenc tornáján. Ez volt az első veresége a Yarra folyón 2195 nap után. Legutóbb 2018-ban a 16 között a dél-koreai Csung Hjon ellen szenvedett vereséget. Ezt követően zsinórban 33 meccset nyert Melbourne-ben

Djokovic: „Jannik ma teljesen dominált felettem „

„Ez volt az egyik legrosszabb Grand Slam-meccs, amit valaha játszottam. Megdöbbentett, hogy milyen szinten játszottam” – mondta a meccs után egy frusztrált Djokovic. „Hogy őszinte legyek, az egész tornán nem játszottam jól. Jannik ma teljesen dominált felettem, és teljesen megérdemelte a győzelmet”.

A vasárnapi döntőben Sinner vagy Alexander Zverevvel, vagy az orosz Daniil Medvedevvel találkozik. A két ősrivális a második elődöntőben 9.30-tól (CET/Eurosport) csap össze egymással.

„Nagyon kemény mérkőzés volt. Nagyon jól kezdtem, és az volt a benyomásom, hogy nem érzi magát igazán jól” – mondta Sinner lenyűgöző teljesítménye után. „Tavaly Wimbledonban az elődöntőben kikaptam tőle, sokat tanultam belőle” – mondta az olasz. „A döntőben lenni nagyszerű dolog. Mosollyal az arcomon megyek ki a pályára.”

A Rod Laver Arénában Sinner őrjöngősen kezdett, és azonnal elvette Djokovic adogatását. A világelső furcsán gátlásosnak tűnt, és sok elkerülhető hibát vétett. Sinner, aki tavaly év végén már három párharcból kettőt megnyert Djokovic ellen, még a legjobb teniszét sem kellett nyújtania ahhoz, hogy mindössze 35 perc után 6:1-re megnyerje az első szettet.

Sinner a negyedik szettben ismét brékelt

A második szettben az olasz a második Grand Slam-elődöntőjében is dominált. Djokovic szokatlanul érzelemmentes volt abszolút kedvenc pályáján, és különösebb érzelmek nélkül hagyta, hogy az akció elmenjen mellette.

A szerb csak akkor erőltette meg magát, amikor 2:4-nél bréklabdát hárított. A közönség azonnal ott volt, és megpróbálta Djokovicot előre lökni. De Sinner megőrizte hidegvérét és mindössze 73 perc után behúzta a második szettet. Ekkor Djokovic 29 könnyű hibát vétett – úgy érezte, a 36 éves játékos még soha nem játszott ilyen rosszul Melbourne-ben.

Csak a harmadik szettben javult fel Djokovic és fedezte fel a küzdőszellemét. Sinner azonban továbbra is hihetetlenül jól szervált, és az egész mérkőzésen egyetlen bréklabdát sem engedélyezett a szerbnek. Ennek ellenére Djokovic a negyedik szettben megmentette magát, részben azért, mert a tie-breakben meccslabdát tudott hárítani. Sinner azonban továbbra is koncentrált maradt, a negyedik szettben sikerült a brék a 3:1-re, és ezután megállíthatatlan volt.