kedd, április 30, 2024
HomeNBASchröder vezetésével győzött a Nets a Pistons ellen

Schröder vezetésével győzött a Nets a Pistons ellen

A rájátszást érő jegy nélkül a Brooklyn Nets felpörgeti az NBA-t – a világbajnok Dennis Schrödernek is köszönhetően.

A jól izmoló Schrödernek köszönhetően a Brooklyn Nets 113-103-as győzelmet aratott a Detroit Pistons ellen. Az utolsó hét meccsből az ötödik győzelem, a keleti rájátszásra már esélytelen Nets hirtelen felpörgette a hangulatot.

Részben Schrödernek köszönhetően, aki ismét erős teljesítményt nyújtott a Pistons ellen. Közel 36 perc játékidő alatt 24 pontot szerzett, csak Cam Thomas volt tovább a pályán (39 perc) és szerzett több pontot (32). Schröder viszont hat assziszttal járult hozzá az NBA leggyengébb csapata elleni győzelemhez, többel, mint bármelyik másik Nets-játékos.

A Pistons kezdte jobban a találkozót, az első játékrész után 35:23-ra, a nagyszünetben pedig 57:46-ra vezetett. A Brooklyn ebben az időszakban 13 eladott labdát engedett, amit a Detroit kihasznált, és összesen 19 pontot szerzett. A második játékrészben aztán a Nets erősödött, de csak az utolsó negyedben biztosította be a győzelmet. Csak 2:54 perccel a végső dudaszó előtt Schröder egy ugrással 104:103-as vezetést szerzett a Brooklynnak. A Nets ezt követően tovább növelte előnyét és nem engedte, hogy elvegyék tőlük a győzelmet

Lakers reméli a közvetlen továbbjutást – győzött a Nuggets

A nyugati konferenciában a Los Angeles Lakers továbbra is reménykedhet a közvetlen rájátszásba jutásban, miután 116:97-re legyőzte a Cleveland Cavalierst. A Lakers, amelynek legjobb pontszerzői D’Angelo Russell (28 pont) és a szupersztár LeBron James (24) voltak, a nyugati nyolcadik helyen áll, és mindössze egy győzelemmel van lemaradva a kieséses szakaszhoz szükséges hatodik helytől. A hetedik és tizedik helyezett csapatok a rájátszástornára még két jegyért játszanak.

A Denver Nuggets továbbra is a legjobb csapat Nyugaton. A regnáló bajnok 142:110-re intézte el az Atlanta Hawksot. A Nuggets 54 győzelemmel és 24 vereséggel továbbra is vezeti a Nyugati Konferenciát, bár a Minnesota Timberwolves már 53 meccset nyert. A liga legjobb csapata azonban a Boston Celtics, amely 61 győzelemmel és mindössze 16 vereséggel áll a keleti élmezőnyben.