четвъртък, май 2, 2024
HomeNBAШрьодер извежда Nets до победа над Pistons

Шрьодер извежда Nets до победа над Pistons

Без шансове за участие в плейофите, Бруклин Нетс се развихрят в НБА – и благодарение на световния шампион Денис Шрьодер.

Подкрепяйки добре мускулестия Шрьодер, Бруклин Нетс си осигуриха победа със 113:103 срещу Детройт Пистънс. Пета победа от последните седем мача, без шансове за участие в плейофите на Изток, Нетс изведнъж увеличиха температурата.

Благодарение и на Шрьодер, който за пореден път се представи силно срещу Пистънс. Той вкара 24 точки за своите почти 36 минути игрово време, като единствено Кам Томас беше на терена по-дълго (39 минути) и отбеляза повече точки (32). Шрьодер обаче допринесе с шест асистенции за победата срещу най-слабия отбор в НБА, повече от всеки друг играч на Nets.

Пистънс влязоха по-добре в мача, като след първия период водеха с 35:23, а на почивката – с 57:46. През този период Бруклин допусна 13 грешки, от които Детройт се възползва, за да отбележи общо 19 точки. След това Нетс се засилиха през втория период, но едва в последната четвърт си осигуриха победата. Едва 2:54 минути преди финалната сирена Шрьодер даде на Бруклин преднина от 104:103 с джъмпер. След това Нетс увеличиха преднината си и не позволиха победата да им бъде отнета

Лейкърс се надяват да се класират директно – победа за Нъгетс

В Западната конференция Лос Анджелис Лейкърс все още могат да се надяват да се класират директно за плейофите, след като победиха Кливланд Кавалиърс със 116:97. Лейкърс, чиито най-добри реализатори бяха Д’Анджело Ръсел (28 точки) и суперзвездата ЛеБрон Джеймс (24), заемат осмо място на Запад и изостават само с една победа от шестото място, необходимо за елиминационния кръг. Отборите на местата от седмо до десето ще играят за още два билета в плей-ин турнира.

Денвър Нъгетс все още е най-добрият отбор на Запад. Действащите шампиони се разправиха с Атланта Хоукс със 142:110. С 54 победи и 24 поражения Нъгетс остават на върха в Западната конференция, въпреки че Минесота Тимбъруулвс вече имат 53 победи. Най-добрият отбор в лигата обаче са Бостън Селтикс, които се намират на върха на Изтока с 61 победи и само 16 поражения.