vasárnap, május 5, 2024
HomeMotorsportsRed Bull: "Valamikor úgyis megszakadt volna a széria..."

Red Bull: „Valamikor úgyis megszakadt volna a széria…”

Mit mond a világbajnoki éllovas Max Verstappen a szingapúri versenyeredményről, és arról, hogyan kezeli a Red Bull a 2023-as Forma-1-es szezonban a győzelmi sorozatuk végét

Véget ért a Red Bull győzelmi sorozata a 2023-as Forma-1-es szezonban, Max Verstappen ugyanis csak az ötödik helyen végzett a Szingapúri Nagydíjon. A kvalifikáción elért P11. hely után azonban a versenyen elért javulás sem vigasztalja Verstappent. A ServusTV-nek így nyilatkozott: „Jobban ment, de még mindig rossz volt.”

A Red Bullnak soha nem volt esélye a győzelemre Szingapúrban, annak ellenére, hogy az első etapban az élmezőnyhöz képest a kemény gumik alternatív stratégiáját választották. A Williams pilótájának, Logan Sargeantnek a balesetét követő korai biztonsági autós fázis azonban nem tette lehetővé, hogy ez a taktika beváljon.

Vagy ahogy Verstappen fogalmazott: „Kicsit pechesek voltunk a biztonsági autóval. Természetesen rosszkor jött ki. Ez nagy kár volt. És a virtuális biztonsági autóval [néhány körrel később] is pechesek voltunk.”

A Red Bull tempója csak a verseny vége felé passzolt

Már csak az „utolsó stint” volt „már jó” – mondja Verstappen. Előtte a zöld jelzés alatt keményről közepesre váltott, és a verseny utolsó harmadában friss gumikon hátulról gurult fel a mezőnyre. A boxkiállás utáni P15-ről a célba érkezéskor P5-re. És a végén mindössze 0,264 másodperccel maradt le a Ferrari pilótája, Charles Leclerc mögött, aki a negyedik helyen ért célba.

A Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner számára az utolsó szakasz volt az egyetlen fénypontja a Szingapúri Nagydíjnak: „Láthattuk, hogy milyen tempó van ott. Nagyon erősek voltunk” – mondta a ServusTV-nek, majd hozzátette: „A biztonsági autós időszak nélkül a végén négy-öt autó között lettünk volna, amelyek a győzelemért harcoltak.”.

Horner azt is hangsúlyozza: a Red Bull számára pontosan rosszul alakult a verseny. „A biztonsági autó aligha jöhetett volna rosszabbkor a pályára. Mert gyakorlatilag szabad kanyart adott az előttünk lévőknek. Nekünk viszont a biztonsági autós időszak után gondunk volt a használt gumikkal, ráadásul zöld jelzés alatt kellett a boxba állnunk” – mondta Horner.

Mit mond Horner a győzelmi széria végéről

Szomorú volt-e, hogy a hétvégén véget ért a győzelmi sorozat? Horner elhárítja a kérdést, és azt mondja: „Valamikor úgyis megszakadt volna a sorozat. Az, hogy zsinórban 15 nagydíjat nyertünk, kiemelkedő teljesítmény.” Most már csak az a kérdés, hogy a Red Bull képes lesz-e újra „harcolni” Japánban.

De vajon a Red Bull visszanyeri-e a szezonban eddig megszokott formáját? Verstappen úgy látja, hogy a suzukai pálya „általában jobb pálya számunkra”, és Horner is „hagyományosabb vonalvezetésről” beszél a Japán Nagydíjon.

A Red Bull szingapúri gyenge időszaka „remélhetőleg nem olyan probléma, amely a következő hétvégéig elhúzódik” – mondta a csapatfőnök. „Suzuka egy másfajta kihívás. És remélhetőleg ott is erősen tudunk visszatérni.”

Tavaly legalábbis a japán pálya jól feküdt a Red Bullnak, Verstappen akkor a pole pozícióból nyert a testvérautóval versenyző Sergio Perez előtt. Szingapúrban 2023-ban Perez a 13. rajtkockából a nyolcadik helyen ért célba