péntek, május 10, 2024
HomeTennisKrejcikova hetedik WTA-címét szerezte - Krueger meglepetést okozott

Krejcikova hetedik WTA-címét szerezte – Krueger meglepetést okozott

A korábbi teniszvilágelső Barbora Krejcikova pályafutása hetedik címét szerezte meg a San Diegó-i WTA-tornán.

A korábbi teniszvilágelső Barbora Krejcikova pályafutása hetedik címét nyerte a kaliforniai San Diegóban zajló WTA-tornán. A 2021-es francia nyílt bajnok cseh teniszbajnok a szombati (helyi idő szerint) döntőben 6-4, 2-6, 6-4-re verte a 2020-as Australian Open-bajnok amerikai Sofia Kenint.

Krejcikovának ez a második WTA-címe idén. A 27 éves játékos februárban Dubajban már diadalmaskodott. Győzelmével Krejcikova feljön a világranglista tizedik helyére.

A japán Oszakában Ashlyn Krueger nagy meglepetést okozott. A 19 éves amerikai, aki a világranglista 123. helyén áll, megszerezte első Tour-győzelmét, miután 6-3, 7-6 (8-6) arányban legyőzte az első helyen kiemelt kínai Lin Csut. Ez volt egyben a debütálása a döntőben mindössze tizenegyedik WTA-tornáján. A világranglistán Krueger egy helyet előrelépve a 73. helyen áll – ez karrierje legjobbja.