kedd, április 30, 2024
HomeFootballPosch elveszíti az idegeit: drámai kudarcot vallott a Bologna Firenze ellen

Posch elveszíti az idegeit: drámai kudarcot vallott a Bologna Firenze ellen

A tavalyi döntős Firenze ismét a nagydöntőről álmodozhat a Coppa Italiában. A szezon első negyeddöntője rengeteg drámát tartogatott

Accentina szurkolói legalább ismét lefoglalhatják a jegyüket az Olimpicóra. A 2023-as Coppa-döntőben a Violák szűk 2-1-es vereséget szenvedtek a nagy favorit Inter Milantól, de idén a Nerazzurri már nem törheti meg a Fiorentina álmát. Az Inter a 16 között szenzációsan kikapott a Bolognától (hosszabbítás után 1:2).

És éppen ez az ellenfél várt rájuk kedd este a nagy múltú Artemio Franchiban. Már a kezdetektől fogva kimerítő csata volt. A 26. perc után a hazai szurkolók először követeltek büntetőt, de Lucumi Ikonéval szembeni lökése kevés volt a pontrúgáshoz. Nyolc perccel később a hazaiak szerencséje volt, hogy nem kerültek hátrányba: Orsolini remek előkészítése után Zirkzee ugratta ki ellenfelét, Milenkovicot – végül a keresztléc mentett a korábbi Hertha-kapus Christensennek (34′).

A térfélcserét követően egyre inkább kiegyenlítődött a játék. Minden a hosszabbításért kiáltott, mígnem a hosszabbítás ötödik percében nagy lehetőség adódott a szerencsés találatra. Martinez Quarta azonban nem tudta elfejelni a labdát a Bologna kapusa, Skorupski mellett

Zirkzee ismét csak az alumíniumot találta el

A hosszabbítás első félidejében a Zirkzee-nek volt esélye az 1-0-ra, de éles szögből csak a hosszú kapufát találta el (94′). A szünet után újabb nagy lehetőséghez jutott a Florence, de Kayode ötméteresből leadott fejese mellé ment (109.).

A meccs büntetőkre ment – ahogyan a Florence már a 16. fordulóban a másodosztályú Parma Calcio ellen (4-1). Ott az első nyolc lövő tartotta magát. Ám ekkor a korábbi Hoffenheim-játékos Posch lépett oda a pontra. A 28-szoros osztrák válogatott túl messze került, és a léc fölé lőtte a labdát. Lopez nem hagyta ki ezt a lehetőséget, és az est tizedik büntetőjével az elődöntőbe küldte Firenzét

A másik három negyeddöntőben szerdán a Lazio és a Roma, valamint a Milan és a Bergamo csap össze egymással, míg csütörtökön a Juve és a Frosinone között dől el az utolsó elődöntő résztvevője