неделя, май 5, 2024
HomeFootballПош губи нервите си: Болоня се провали драматично срещу Флоренция

Пош губи нервите си: Болоня се провали драматично срещу Флоренция

Последният финалист Флоренция отново може да мечтае за голямата награда в Копа Италия. Първият четвъртфинал за сезона предостави много драма

Почитателите на Асцентина могат поне отново да резервират билетите си за „Олимпико“. Във финала на Копа 2023 виолите загубиха с малко 2:1 от големия фаворит Интер Милано, но тази година нерадзурите вече не могат да разбият мечтата на Фиорентина. Интер сензационно е победен от Болоня в 16-ия кръг (1:2 след продължения).

И точно този съперник ги очакваше във вторник вечер на утвърдения във времето „Артемио Франки“. Още от самото начало това беше битка на изтощение. След 26 минути феновете на домакините за първи път поискаха дузпа, но натискът на Лукуми срещу Иконе беше твърде малък за отсъждане на точката. Осем минути по-късно домакините имаха късмет да не изостанат: След прекрасна подготвителна работа на Орсолини Църкзе изпревари своя съперник Миленкович – в крайна сметка напречната греда спаси бившия страж на Херта Кристенсен (34′).

След смяната играта се изравняваше все повече и повече. Всичко плачеше за допълнително време, преди в петата минута на продълженията да се появи чудесен шанс за щастлив удар. Мартинес Куарта обаче не успя да насочи топката покрай вратаря на Болоня Скорупски

Zirkzee отново удари само алуминий

В първата половина на допълнителното време Zirkzee имаше възможност да направи 1:0, но от остър ъгъл удари само далечната греда (94′). След почивката Флоренция имаше още една чудесна възможност, но ударът с глава на Кайоде от вътрешността на петметровата зона мина встрани (109).

Мачът отиде на дузпи – както Флоренция вече беше направила в 16-ия кръг срещу втородивизионния Парма Калчо (4:1). Там първите осем стрелци удържаха нервите си. Но след това бившият играч на Хофенхайм Пош се изправи на мястото на дузпата. Двадесет и осемкратният австрийски национал беше твърде далеч назад и пусна топката над гредата. Лопес не пропусна този шанс и с десетата си дузпа за вечерта изпрати Флоренция на полуфинал

В другите три четвъртфинала Лацио и Рома и Милан и Бергамо ще се изправят един срещу друг в сряда, а Юве и Фрозиноне ще определят последния участник в полуфинала в четвъртък.