szerda, május 15, 2024
HomeMotorsportsPech Glocknak a stock car versenyen Massával: Miért nem is indult

Pech Glocknak a stock car versenyen Massával: Miért nem is indult

Miért nem is indult Timo Glock Felipe Massa mellett az interlagosi stock car versenyen, és miért tekintenek mindketten pozitívan vissza

How much bad luck can you have there? A kiábrándító 2021-es DTM-szezon után Timo Glock a brazil Stockcar Pro Series rajtjánál is peches volt. A BMW gyári pilótája, aki 14 évvel az interlagosi drámai Forma-1-es címvédés után elfogadta Felipe Massa érzelmes meghívását, és csapattársként támogatta őt, nem is versenyezhetett.

Az ok: az első versenyen, amelyen Massa indult, a 19-es Chevrolet Cruze műszaki hiba miatt lerobbant az Autodromo Carlos Pace pályán. „Eltört a hajtókar, és nem tudtam folytatni” – mondta Massa. „Még megpróbáltam a boxba állni, hogy Timónak esélyt adjak a vezetésre, de nem sikerült. „

A bolidot tehát nem tudták időben megjavítani, ezért Glock nem is indulhatott a versenyen. Különösen keserű: „Az én versenyeimen az első sorból indulhattunk volna a fordított rajtrács miatt” – mutat rá Glock az ‘Instagramon’ arra, hogy a top 10-et fordítva indítják a második rajtnál.

A hétvége győztese, amelyen a stock carok törzsversenyzői egy-egy vendégpilótát hívhattak meg a második futamra, a címvédő Gabriel Casagrande volt, aki az első futamot megnyerte. Csapattársa, Gabriel Robe a negyedik helyen végzett a második futamban.

Az ex-Formula-1-es pilóta Ricardo Zonta az ötödik helyen végzett az első futamon, a BMW gyári pilótája és ex-DTM pilóta Augusto Farfus pedig a második futamon még dobogóra is állhatott a harmadik hellyel. Az ex-Formula-1-es pilóta Rubens Barrichello számára azonban nem a tervek szerint alakultak a dolgok, az első futamon defekt miatt kiesett. Az autó a második futamban már újra vezethető volt, de fia, Edoardo is kiesett egy érintkezés után.