четвъртък, май 16, 2024
HomeMotorsportsЛош късмет за Глок на състезанието с Маса: защо дори не стартира

Лош късмет за Глок на състезанието с Маса: защо дори не стартира

Защо Тимо Глок дори не стартира заедно с Фелипе Маса на състезанието с автомобили в Интерлагос и защо двамата гледат положително назад

Колко лош късмет можете да имате? След разочароващия сезон 2021 в DTM Тимо Глок нямаше късмет и на старта на бразилските серии Stockcar Pro Series. Работният пилот на BMW, който прие емоционалната покана на Фелипе Маса 14 години след драматичния сблъсък за титлата във Формула 1 в Интерлагос и го подкрепяше като партньор в отбора, дори не успя да се състезава.

Поводът: в първото състезание, в което участва Маса, Chevrolet Cruze с номер 19 се повреди на пистата Аутодромо Карлос Паче поради техническа повреда. „Задвижващият вал се счупи и не можах да продължа“, каза Маса. „Все пак се опитах да изкарам колата, за да дам шанс на Тимо да кара, но не успях.“

Така че болидът не можеше да бъде поправен навреме, поради което Глок дори не успя да се състезава. Особено горчиво: „В моите състезания можехме да стартираме от първа редица заради обърнатата решетка“, посочва Глок в „Инстаграм“, че първите 10 са обърнати за втория старт.

Победител в уикенда, в който редовните участници в състезанията със серийни автомобили имаха право да поканят гост-пилот за участие във второто състезание, стана защитаващият титлата си Габриел Касагранде, който спечели първото състезание. Партньорът му в отбора Габриел Робе завърши четвърти във второто състезание.

Бившият пилот от Формула 1 Рикардо Зонта завърши пети в първото състезание, а заводският пилот на BMW и бивш пилот от DTM Аугусто Фарфус дори успя да се класира на подиума във второто състезание с трето място. Нещата обаче не се развиха по план за бившия пилот от Формула 1 Рубенс Барикело, който се оттегли в първото състезание заради дефект. Автомобилът беше годен за каране във второто състезание, но синът му Едоардо също се оттегли след някакъв контакт.