szombat, április 20, 2024
HomeSerie AŐrület Torinóban: zavargások, VAR, piros lapok és a Juve következő döntetlenje

Őrület Torinóban: zavargások, VAR, piros lapok és a Juve következő döntetlenje

Micsoda vasárnap este a Serie A-ban! A kiesőjelölt US Salernitana meglepő 2:0-s vezetése után a Juventus visszajön, sőt, a végén még a vélt 3:2-t is megcsinálja. De aztán az őrület igazán kikövezi az utat …

A torinói stadion vasárnap késő este elhallgatott – az első 45 percben háromszor is: viszonylag korán, a hosszabbításban és a szünetben. A kívülállók számára általában már nagyon jól teljesítő (eddig csak egy vereséget szenvedett) US Salernitana ebben a szezonban tulajdonképpen 2-0-ra vezetett a rekordbajnok Juventusnál.

Az 1-es számú bejelentés már a 18. percben jött: egy átlós lövés után Cuadrado kezdetben csúnyán hibázott, így Mazzocchi felvehette és a bal oldalon a büntetőterületre csorgott. Ott a játékos többször is túllépett, kicselezte McKennie-t és élesen középre lőtte a labdát. Candreva berohant és közelről 1-0-ra szépített.

VAR, büntető, Hertha kölcsönjátékos

De ez sem volt elég: amikor a Hertha BSC-től kölcsönkapott csatár, Piatek egy csúsztatott szereléssel fejezett be egy passzt (45.), büntetőt ítéltek. A VAR közbelépése után Bremer egyértelmű kézilabdáját mutatták ki, büntetőt ítéltek – Piatek pedig értékesítette azt, így 2:0-ra (45.+5).

Ez az előny egyébként nem volt érdemtelen a salernói vendégeknek, hiszen szemtelenül pimasznak mutatkoztak, hátul biztonságosan álltak, és nagyon kevés esélyt hagytak az ismét meglehetősen fantáziátlan Torino ellen. Vlahovic néhány lövése itt, a saját nevelésű Miretti jó cselezése ott – és a Salernitana kapusának, Sepe-nek egy jó védés (7. és 9.) – ez volt minden, amit az „Öreg Hölgy” eddig mutatott.

Bremer nyitja a felzárkózási versenyt

Meglepő módon a Juventus dühvel a gyomrában kezdte a második harmadot – és gyorsan betalált, hogy 1:2-re zárkózzon: Kostic nagyszerű keresztlabdája után a brémai cserejátékos erősen és megállíthatatlanul bólintott a kapuba (51.).

A Bianconeri azonban nem sokáig tudta tartani a nyomást, a Salernitana védekezésben ismét sokkal biztosabban állt, és távol tartotta az akciókat a saját térfelétől és kapusától, Sepe-től. És ez egészen a végső fázisig. Az utolsó szakaszokban azonban az esélyteleneknél hiányzott a támadójáték, ami majdnem a torinói Joker Milik 2:2-eséhez vezetett (74.).

Ez vad lesz, nagyon vad

De ez csak a kezdete volt az őrült utolsó perceknek ezen a Serie A-s vasárnap estén: Milik a 89. percben a keresztlécet találta el, majd Alex Sandro büntetőt rontott, miután a Valenciát egyértelműen kiállították (90.+1). Bonucci azonban eleinte nem tudta legyőzni az erős kapust, Sepe-t, de az utólagos lövésnél gyenge bal lábbal betalált, így 2:2 lett a vége (90.+3). És alig egy perccel később Milik magasra emelkedett és fejjel a jobb felső sarokba vágta az ünnepelt 3:2-t – olyannyira, hogy a Marseille újonca sárga lapot kapott, mert levette a mezét (90.+6).

De nem állt meg itt! Percekig tartó dulakodás után, ahol egyesek láthatóan már a végső sípszót akarták hallani, a két legnagyobb verekedő – a salernói Fazio (90.+7) és a torinói Cuadrado (90.+9) – és valószínűleg a Juventus edzője, Massimiliano Allegri is egyenes piros lapot kapott.

Amintha ez még nem lett volna elég, a játékvezető hirtelen belépett a felülvizsgálati területre, még egyszer megnézte a 3:2-t – és jogosan ítélte meg Bonucci szabálytalanságát, aki beleszólt Sepe Milik fejesébe. Ergo, megint 2:2 volt, és ez így is maradt – még akkor is, ha a meccs a végén még a 100 percet is átlépte. Mindent egybevetve a Juve 2-0-s hátrányból fordított, és így is hat bajnoki mérkőzésen a negyedik döntetlenjével (mindössze két győzelemmel) kellett megbarátkoznia.