четвъртък, април 25, 2024
HomeSerie AЛудост в Торино: безредици, VAR, червени картони и следващото равенство на Юве

Лудост в Торино: безредици, VAR, червени картони и следващото равенство на Юве

Каква неделна вечер в Серия А! След изненадваща преднина от 2:0 на аутсайдерите от Салернитана, Ювентус се връща, дори в крайна сметка прави предполагаемото 3:2. Но тогава лудостта наистина си проправя път…

Стадионът в Торино замлъкна в тази късна неделна вечер – три пъти през първите 45 минути: сравнително рано, в края на мача и на почивката. За аутсайдерите САЩ Салернитана, която по принцип вече се справя много добре този сезон (само едно поражение досега), всъщност водеше с 2:0 на рекордния шампион Ювентус.

Обявление номер 1 дойде още в 18-ата минута: след диагонален удар Куадрадо първоначално сбърка, позволявайки на Мацоки да вземе и да дриблира в наказателното поле отляво. Там играчът показа няколко премеждия, надбяга Маккени и стреля остро в центъра. Кандрева се втурна и от близка дистанция направи резултата 1:0.

VAR, дузпа, наемател на Херта

Но това не беше достатъчно: когато нападателят Piatek, който е под наем от Hertha BSC, завърши пас чрез плъзгане (45-и), беше отсъдена дузпа. След намесата на VAR бе установена явна игра с ръка на Bremer, бе отсъдена дузпа, която Piatek реализира и направи резултата 2:0 (45.+5).

Между другото, тази преднина не беше незаслужена за гостите от Салерно, защото те показаха, че са дръзки, стояха сигурно отзад и не оставиха почти нищо на случайността срещу отново доста немарливия Торино. Няколко удара на Влахович тук, добри дрибъли на домакина Мирети там – и добро спасяване на стража на Салернитана Сепе (7 и 9) – това беше всичко, което „Старата госпожа“ можеше да предложи до момента.

Bremer открива надпреварата, за да навакса изоставането си

Изненадващо Ювентус започна второто полувреме с гняв в корема – и бързо отбеляза гол, за да намали разликата до 1:2: След страхотно центриране на Костич резервата от Бремен се разписа мощно и неспасяемо (51-ви).

Но бианконерите не можаха да задържат натиска дълго, Салернитана отново стоеше много по-сигурно в защита и държеше действията далеч от собственото си поле и вратаря Сепе. И това до последната фаза. В последните етапи обаче на аутсайдерите им липсваше офанзивна помощ, което едва не доведе до 2:2 от торинския Джокер Милик (74-и).

Това ще стане диво, много диво

Но това беше само началото на лудите последни минути в тази неделна вечер в Серия А: Милик удари напречната греда в 89-ата минута, а Алекс Сандро вкара дузпа, след като Валенсия беше ясно наказан (90.+1). Бонучи обаче първоначално не успя да преодолее силния вратар Сепе, но при последвалия удар вкара със слабия си ляв крак и направи резултата 2:2 (90.+3). Само минута по-късно Милик се издигна високо и вкара с глава в горния десен ъгъл за знаменитото 3:2 – дотолкова, че на новодошлия от Марсилия бе показан жълт картон за сваляне на фланелката (90.+6).

Но това не спира дотук! След минути на пререкания, в които някои очевидно вече искаха да чуят последния съдийски сигнал, двамата най-големи биячи – Фацио от Салерно (90.+7) и Куадрадо от Торино (90.+9) – а вероятно и треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри – получиха директен червен картон.

Само това не беше достатъчно, съдията внезапно влезе в зоната за преглед, погледна още веднъж резултата 3:2 и оправдано отсъди нарушение от страна на Бонучи, който се намеси при удара с глава на Сепе Милик. Следователно резултатът отново беше 2:2 и така и остана – дори ако в края играта надхвърли границата от 100 минути. Като цяло Юве се върна след 2:0 и все пак трябваше да се примири с четвъртото си равенство в шест мача в лигата (само две победи).