vasárnap, május 5, 2024
HomeFootballOlaszország fordított: élénk teszt Törökországban

Olaszország fordított: élénk teszt Törökországban

A két vb-rájátszás vesztesének összecsapásán Olaszország hátrányból fordított és 3-2-re nyert Törökországban. Raspadori kétszer is betalált

Mindkét nemzet keserű vereséget szenvedett a múlt csütörtöki világbajnoki rájátszás elődöntőjében. Törökország 3-1-re kikapott Portugáliában, míg Olaszország 1-0-s vereséget szenvedett Észak-Macedónia ellen.

A

Törökország kezdte jobban a barátságos mérkőzést, már három perc után ünnepelhetett: Cengiz Ünder egy szólót fejezett be Donnarumma lábain keresztül a korai vezetésért (4.). Csak néhány perccel később Stefan Kuntznak kellett reagálnia, mert Kabak megsérült, és Ayhant hozta be helyette. Az olaszok ezután átvették a játék irányítását, de nem sok minden sikerült nekik. Scamacca csak a kapu külső oldalát találta el (10.), Zaniolo pedig többször is kudarcot vallott távolról (6., 19.).

Zacagni és Özcan bemutatkozása

A

A standard aztán visszahozta Olaszországot a meccsbe: Berardi szabadrúgása Cristantét találta meg, aki hatalmas fejessel egyenlített (35.). Raspadori fordította a meccset a vendégek javára, miután a török kapus, Bayindir szerencsétlen hárítása után 2-1-re alakította az állást (39.). A szünet előtti utolsó felkiáltójelet Calhanoglu tette fel egy remek távoli lövéssel, amit Donnarumma szögletből kapart ki (45.).

A második félidőben, amikor Roberto Mancini lecserélte Zaccagnit, és hagyta, hogy bemutatkozzon a válogatottban, ismét találkoztak a korábbi csapattársak: Calhanoglu lőtt egy közvetlen szabadrúgást, amit Donnarumma bravúrral védett (51.). Alig több mint egy óra elteltével a következő debütáló is pályára lépett: Kuntz a kölni Özcant hozta be, aki nemrég a török válogatottat választotta.

Raspadori még azelőtt dönt

A török játék ezután csak rövid időre vált rendezettebbé. Ayhan egy szöglet után kihagyta az egyenlítést (64.), majd Törökország a védelem hanyagsága miatt kapta a harmadik gólját: Raspadori közelről lőtt a kapuba, így 3:1 lett (69.).

A záró szakaszban hirtelen ismét izgalmassá váltak a dolgok: Söyüncü fejese után a csereként beállt Dursun porolta le a labdát, és 2:3-ra alakította az eredményt (83.). Törökország pedig tovább folytatta a nyomást: Dursun bravúrra kényszerítette Donnarummát (85.), majd Zaccagni hárította Cengiz Ünder röplabdáját (90.+1). A veterán Bonucci lecserélése (a kétszeres gólszerző Raspadori helyett) és az utolsó percekre ötfős hátsó alakzatra való átállás miatt az olaszoknak nem maradt semmi égetnivalójuk, és a Squadra Azzurra megszerezte első győzelmét 2022-ben.

Törökország következő tervezett nemzetközi mérkőzése a Nemzetek Ligája nyitánya lesz június 4-én, amikor a Feröer-szigeteket fogadja. Olaszország először június 1-jén Argentína ellen játssza a Finalissima-t (Európa-bajnokok a Copa America győztese ellen), majd június 4-én Németország ellen lép pályára a Nemzetek Ligájában.