péntek, május 3, 2024
HomeFootballNkunku debütálásán: Tchouameni győzelemre vezeti Franciaországot

Nkunku debütálásán: Tchouameni győzelemre vezeti Franciaországot

A világbajnok Franciaország péntek este a Marseille-i Stade Velodrome-ban egy zsúfolásig megtelt pályán tesztelt Elefántcsontpart ellen, hogy megvédje címét. A hazaiak egy nagyon késői góllal 2-1-re nyertek

Leipzig Nkunku először lépett pályára Franciaországban – és rögtön a kezdő tizenegybe került. A Bundesligában eddig kiemelkedő szezont játszó támadó a kezdőben is nagyon bevállalós volt, újra és újra megmutatta magát. Debütálásakor is nagy esélye volt a gólszerzésre, a 31. percben szabadon fejelt fölé, de valószínűleg túlságosan meglepődött, hogy a labda átjutott rajta.

Előtte ekkor már 1-1 volt, Pepé a bátor vendégeket juttatta vezetéshez egy éles szögből a kapu sarkába tartó találattal, Lloris meglepődött, és nem a legjobb formáját hozta (19.). Nem sokkal később Giroud bólintott be egy tökéletes Theo-keresztet, és gyorsan egyenlített (22.).

Kései gól egy szöglet után

A szünet után az Elefántcsontpart közelebb került a 2-1-hez, Konan (47.) és Aurier (57.) tesztelte a francia kapust, Llorist. A szünet után a franciáknak nagyon nehéz volt támadásban gólt szerezniük. A szünet után aztán a hazaiaknak volt egy nagy lehetőségük, de Griezmann lövését a vendégek kapusa, Sangaré nagy reflexmozdulattal hárította. Amikor már mindenki a döntetlenre számított, Tchouameni volt a helyén, aki egy szögletet fejelt a kapuba, és a világbajnokok késői győzelmét szerezte meg (90.+3).